20.03.2025 / 08:58 Regija - Generalni sekretar NATO-a

Rutte se oglasio nakon sastanka sa Vučićem, spomenuo je regionalnu sigurnost

Rutte se oglasio nakon sastanka sa Vučićem, spomenuo je regionalnu sigurnost
Foto: X
Generalni sekretar NATO-a Mark Rutte zvanično se oglasio nakon sastanka sa predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem u Briselu.

On je istakao da je sastanak sa Vučićem bio dobar nastavak njihovog telefonskog razgovora prije dvije sedmice.

"Razgovarali smo o kritičnoj važnosti očuvanja regionalne sigurnosti, kao i o tome kako nastaviti jačati odnose NATO-a i Srbije", napisao je Rutte na društvenoj mreži X.

Podsjetimo, Vučić je nakon sastanka sa Rutteom novinarima rekao da su razgovarali o situaciji u BiH i svim važnim gorućim pitanjima sa osnovnim ciljem kako da se sačuva mir i stabilnost regiona.

On je naveo da je na sastanku bilo riječi o saradnji, situaciji na Kosovu i odnosima koje imaju Vojska Srbije i Kfor.


(Vijesti.ba)

Izdvajamo