16.03.2025 / 21:14 Košarka - Nastavili dominaciju

Bosna slavila u Posušju i zadržala lidersku poziciju

Bosna slavila u Posušju i zadržala lidersku poziciju
Foto: Facebook

Košarkaši Bosne ostvarili su uvjerljivu pobjedu u gostima nad Posušjem, slavivši rezultatom 82:62 u okviru 21. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine.

Ovim trijumfom "Studenti" su prekinuli niz od dva uzastopna poraza – jedan u ABA 2 ligi i jedan u domaćem prvenstvu – te su zadržali lidersku poziciju na tabeli.

Bosna je od samog starta dominirala na terenu i već nakon prve četvrtine imala prednost od 23:14. Na poluvrijeme su otišli s devet poena viška (39:30), a u nastavku su potpuno nadigrali domaćina i rutinski došli do pobjede.

Najbolji igrač utakmice bio je Jure Zubac sa 21 poenom i 8 skokova, dok je Adin Vrabac dodao 14 poena i 6 skokova. U ekipi Posušja istakao se Amerikanac Ian Krishman sa 23 poena, dok je Nemanja Simović ubacio 17.

Bosna je ovom pobjedom ostala na vrhu tabele s omjerom 18-3, dok je Široki na drugom mjestu s učinkom 16-4. Posušje je i dalje na dnu ljestvice, sa samo jednom pobjedom iz 21 utakmice.

Standings provided by Sofascore

(Vijesti.ba)

Izdvajamo