09.03.2025 / 15:16 Regija - Beograd

Vučić očekuje veliko nasilje 15. marta i najavljuje hapšenja

Vučić očekuje veliko nasilje 15. marta i najavljuje hapšenja

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da očekuje da u subotu, 15. marta opozicija organizuje veliko nasilje i istakao da će svi koji u tome budu učestvovali biti pohapšeni i odgovarati za to.

Za 15. mart su zakazani do sada najveći protesti u Beogradu, a najavili su ga studenti u blokadi, koji mirno protestuju duže od tri mjeseca širom zemlje, zahtjevajući krivičnu i političku odgovornost zbog pogibije 15 i teškog povređivanja dvoje ljudi u padu nadstrešnice Željezničke stanice u Novom Sadu 1. novembra. Oni blokiraju i više od 60 fakulteta u Srbiji.

"Svi koji budu učestvovali u tome biće pohapšeni", rekao je Vučić o navodno planiranom velikom nasilju 15. marta.

"Možda će nam biti potrebno 15 minuta, možda sat vremena, možda dva", rekao je Vučić odgovarajući na pitanja novinara tokom obilaska manastira Svetog Arhangela Gavrila Pinosava kod Smederevske Palanke, prenijela je Radio-televizija Srbije (RTS).

"Tako da država će znati da se ponaša kao država i tu nema nikakve filozofije, a mi ćemo da ih pozivamo samo da bude mir, da ne pokušavaju nasilje, ali znam ja njih i, nažalost, uvijek sam do sada bio u pravu", naveo je Vučić.

Vučić je rekao da se svakoga dana dešava samo nasilje jer im je "sada jasno sve i odlično razumiju da nema ništa od krvave revolucije". On je rekao još kako "znaju da im je krajnji rok subota" i dodao da se nada i očekuje da se studenti povuku.

"Oni znaju da to ne smije da bude 'dan d', da bi trebalo da izađu iz toga, nastave i bore se za svoje zahtjeve, a ne da budu zapamćeni po tome da je neko stradao prilikom pokušaja upada u Skupštinu. Ali, žuri se opoziciji, žuri se vlasnicima N1, Nove", kazao je Vučić.

Studenti traže krivično procesuiranje napadača na studente i profesore tokom protesta, objavljivanje cjelokupne dokumentacije o rekonstrukciji novosadske Željezničke stanice, obustavljanje postupaka protiv uhapšenih na demonstracijama i povećanje budžeta za fakultete za 20 odsto.

(Vijesti.ba)

Izdvajamo