02.03.2025 / 23:23 Fudbal - Novi Sad

Haos na Karađorđu: Navijač završio na reanimaciji, Lalatović podnio ostavku

Haos na Karađorđu: Navijač završio na reanimaciji, Lalatović podnio ostavku
Foto: Dnevnik.rs
U Novom Sadu je došlo do ozbiljnih incidenata nakon utakmice između Vojvodine i Spartaka. 

Sukobili su se navijači Vojvodine, a scena nasilja na istočnoj tribini stadiona Karađorđe završila je dramatičnim posljedicama. Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka, na tribinama je izbila tučnjava u kojoj su letjele stolice i baklje.

Prema izvještajima s mjesta događaja, jedan navijač, muškarac rođen 2002. godine, zadobio je povrede i hitno je prevezen u Urgentni centar, gdje je smješten na odjeljenje reanimacije. Intervenciju su obavili kako redari, tako i policija, koji su uspjeli smiriti situaciju, dok su sukobljene strane međusobno nastavile s nasiljem.

Nakon ovog incidenta, Vojvodina je ostala bez svog trenera Nenada Lalatovića. Klub je odlučio prekinuti suradnju s njim nakon današnjeg poraza od Spartaka rezultatom 3:1, što je bila kap koja je prelila čašu za trenera.

(Vijesti.ba)

Izdvajamo