24.02.2025 / 11:10 Košarka - Posljednji meč kvalifikacija

Francuski selektor uoči BiH: Rekao sam igračima da ne smijemo izgubiti

Francuski selektor uoči BiH: Rekao sam igračima da ne smijemo izgubiti
Foto: Federic Fauthoux
Večeras će u Orleansu biti odigrana posljednja utakmica Grupe E kvalifikacija za Eurobasket u kojoj se sastaju Francuska i BiH.

Bit će to duel dvije ekipe koje su još prije posljednjeg kola osigurale plasman na Evropsko prvenstvo, pa je jasno kako predstojeći duel ne nosi preveliki rezultatski imperativ.

Uprkos tome, francuski selektor Federic Fauthoux želi pobjedu protiv naše selekcije kako bi završio ciklus sa svih šest pobjeda (trenutni omjer 5-0).

“Ne smijemo izgubiti, želimo završiti kvalifikacije kako treba. Imamo dobar rezultat iz Hrvatske, ali želimo se sada pokazati pred svojim navijačima. Pobjeda nam je ključna”, rekao je Fauthoux.

Za sada je oko 6500 navijača kupilo ulaznice za meč u Orleansu.

“Želimo nastaviti kulturu pobjeđivanja koja je postavljena i prije mog mandata. U ovim kvalifikacijama još Latvija i Srbija nemaju poraz. Želimo pokazati Evropi da smo sposobni nastaviti pobjeđivati, a za to moramo imati mentalitet želje za pobjedom u svakom meču.”

“Tokom ovih priprema nastavili smo sa napretkom. Odbrana je snaga reprezentacije Francuske, ali smo popravili i dodavanje, kolektivnu igru… Nadam se da ćemo tako nastaviti protiv Bosne”.

Utakmica se igra večeras s početkom u 21:10 sati uz direktan TV prenos na Sport Klub 1.


(Vijesti.ba)

Izdvajamo