21.02.2025 / 08:37 BiH - U ledene dane

Tuzlaci se smrzavaju u domovima već treći dan

Tuzlaci se smrzavaju u domovima već treći dan
Foto: Arhiv

Veliki broj građana Tuzle treći dan se suočava sa prekidima u isporuci toplotne energije, što je izazvalo nezadovoljstvo i zabrinutost u jeku hladnih februarskih dana.

Prema informacijama iz Centralnog grijanja d.d. Tuzla, problem je nastao usljed tehničkih poteškoća u Termoelektrani Tuzla, glavnom snabdjevaču toplotnom energijom za grad.

Zbog kvara na postrojenju proizvođača toplotne energije (TE Tuzla) nastupila je obustava isporuke toplotne energije za grad Tuzla i naselja Šićki Brod i Bukinje.

Dežurne ekipe Centralnog grijanja d.d. Tuzla su na terenu i rade na pripremi sistema, kako bi nakon sanacije kvara u TE Tuzla i dostizanja potrebnih parametara, isporuka bila normalizovana u što kraćem vremenskom periodu.

Iz JP Centralno grijanje Tuzla saopćeno je da je u toku normalizacija isporuke toplotne energije te se očekuje da će u popodnevnim satima doći do potpune normalizacije grijanja.

U međuvremenu, brojni građani Tuzle negoduju zbog ponavljajućih problema s grijanjem i izražavaju zabrinutost zbog mogućih novih kvarova u budućnosti.

- Nije prvi put da se dešavaju ovakve situacije. Temperature su niske, a grijanja nema satima. Očekujemo da nadležni brzo riješe problem - izjavio je jedan od stanara naselja Sjenjak.

Nadležni apeluju na građane za razumijevanje i ističu da su svi resursi usmjereni na hitnu stabilizaciju sistema grijanja.


(Vijesti.ba / FENA)

Izdvajamo