Ova digitalna kreacija donosi svojim tvorcima 5.000 funti mjesečno putem platforme Fanvue, gdje pretplatnici mogu komunicirati sa AI likovima.
Sa sve naprednijom vještačkom inteligencijom, broj Britanaca koji razgovaraju sa botovima porastao je na milion, prema podacima Instituta za istraživanje javne politike (IPPR). Ove platforme omogućavaju korisnicima da ćaskaju sa prilagođenim virtuelnim sagovornicima, koji mogu voditi razgovore, dijele slike, pa čak i glasovne poruke.
Tvorac Aike Kittie otkriva da je ona uoči Dana zaljubljenih dobila na stotine ponuda – od luksuznih šoping tura u prodavnicama poput Luja Vitona, večera u ekskluzivnim londonskim restoranima, pa sve do romantičnih putovanja u Pariz. Ranije su joj pristizale i ponude za letove privatnim avionom do Dubaija i mnoge druge egzotične destinacije.
View this post on Instagram
Iako Aika ne može prihvatiti pozive na sastanke u stvarnom svijetu, njen tvorac tvrdi da će ona ipak biti „najsretnija djevojka na svijetu“ ovog Dana zaljubljenih, jer će stotine njenih pretplatnika biti uz nju – virtuelno.
Istraživanje Centra za socijalnu pravdu (CSJ) prošle godine pokazalo je da je Dan zaljubljenih 2024. bio jedan od najusamljenijih za Britance – čak četiri od deset odraslih osoba priznalo je da su tog dana bili sami.
Kako popularnost AI influensera raste, stručnjaci sa platforme Fanvue vjeruju da će razvijanje para-socijalnih odnosa sa digitalnim kreatorima postati sve uobičajenije, jer se ljudi sve više okreću virtuelnom svijetu u potrazi za društvom.
(Vijesti.ba)