09.02.2025 / 19:11 Fudbal - Haos na terenu

Novi skandal u Turskoj: Adana se povukla sa terena protiv Galate

Novi skandal u Turskoj: Adana se povukla sa terena protiv Galate
Foto: Agencije
Novi skandali tresu fudbalski svijet u Turskoj. Fudbaleri Adane Demirspor napustili su teren protiv Galatasaraya u 34. minutu.

Razlog tome bio je dosuđen penal za lidera na tabeli za koji su gosti smatrali da je nepostojeći.


Sudija je pri rezultatu 1:0 za Galatasaray dosudio sumnjiv jedanaesterac, a onda je počeo haos na terenu. Dugo su igrači Adane negodovali zbog toga, da bi u 34. minutu i konačno bio kraj.


Uprava Adane spustila se na teren i poslije obavljenog razgovora sa igračima odlučila je da se povuče sa terena i ne nastavi utakmicu zbog lošeg i tendencioznog suđenja. Ostaje nerazjašnjeno zašto su igrači i uprava Adane reagovali tek nakon 23 minuta od penala.

Kako kaže vlasnik Adane, ovo nije bio akt protiv Galatasaraya već protiv saveza za koji smatraju da radi katastrofalan posao.

Kako je Adana napustila teren očekuje je kazna od turskog saveza. Pretpostavlja se da će to biti službeni rezultat i moguće oduzimanje bodova.


(Vijesti.ba)

Izdvajamo