28.10.2024 / 09:08 Košarka - NBA liga

Maxey postigao 45 poena u pobjedi 76-ersa protiv Indiane

Košarkaš NBA ekipe Philadelphia 76ers Tyrese Maxey postigao je deset od svojih 45 poena u produžetku meča protiv Indiana Pacersa, te donio prvu ovosezonsku pobjedu svom timu rezultatom  118:114.

Philadelphia je u prve dvije utakmice imala problema s bivšim najkorisnijim igračem NBA lige Joelom Embiidom, koji je ispao iz tima zbog povrede. Debi nove akvizicije, devetostrukog učesnika All-Star utakmice Paula Georgea za 76erse, odložen je zbog povrede koljena.

Maxey je u prvom poluvremenu pogodio samo dva od šest šuteva i promašio svojih prvih sedam pokušaja u trećoj četvrtini, prije nego što je pronašao ritam i postigao 14 poena u posljednjoj četvrtini. Caleb Martin je dodao 17 poena i 12 skokova, Kelly Oubre 14 poena i osam skokova, dok je Andre Drummond upisao devet poena uz 17 skokova.

Tyrese Haliburton je predvodio Pacerse sa 22 poena i bio jedan od sedmorice igrača Indiane koji su postigli dvocifren broj poena.

Ekipe Portland Trail Blazers i Brooklyn Nets su također zabilježile prve pobjede u novoj sezoni. Portland je pobijedio New Orleans Pelicanse sa 125:103, dok je Brooklyn savladao Milwaukee Buckse rezultatom 115:102.

Jerami Grant je postigao 28 poena, dok je Anfernee Simons dodao 27, a svih pet startera Portlanda je zabilježilo dvocifren broj poena. DeAndre Ayton je prikupio 17 poena i 12 skokova za Blazerse. Pelicanse je predvodio CJ McCollum sa 27 poena, dok su Zion Williamson i Brandon Ingram dodali po 14 poena.

U Brooklynu je Cam Thomas postigao 32 poena, dok je Dennis Schröder dodao 29, što je dovelo do prve pobjede Netsa pod vodstvom španskog trenera Jordija Fernandeza. Nets su ušli u treću četvrtinu s prednošću 83:78 i uspjeli su se izvući u posljednjem dijelu uz pomoć 11 poena Thomasa. Giannis Antetokounmpo je postigao 22 poena i 12 skokova, dok je Damian Lillard dodao 21 poen za Buckse, koji su nakon pobjede na otvaranju sezone pretrpjeli dva uzastopna poraza.

Oklahoma City je poboljšala svoj omjer u sezoni na 3-0, jer je Shai Gilgeous-Alexander postigao 35 poena, 11 skokova, devet asistencija, te po tri ukradene lopte i blokade, a domaći Thunderi su pobijedili Atlantu rezultatom 128:104. Chet Holmgren je dodao 25 poena, a Jalen Williams 20. Trae Young je predvodio Atlantu sa 24 poena, dok je prvi izbor na prošlogodišnjem NBA draftu, Francuz Zaccharie Risacher, dodao 13 poena za Hawkse.

Na gostovanju kod Golden Statea, James Harden je postigao 23 poena i 11 asistencija, dok je Ivica Zubac dodao 23 poena, 18 skokova i šest asistencija, za pobjedu Los Angeles Clippersa 112:104 nad Warriorsima. Zvijezda domaćih Stephen Curry (18 poena, 6 asistencija), četverostruki NBA prvak, napustio je igru u posljednjoj četvrtini zbog povrede lijevog zgloba.