27.10.2024 / 17:21 Fudbal - Premijer liga

United ponovo poražen, Chelsea upisao važnu pobjedu

Chelsea je na Stamford Bridgeu savladao Newcastle rezultatom 2:1 u 9. kolu Premier lige, što ih je podiglo na četvrtu poziciju na tabeli.

Iako je Palmer zatresao mrežu već u četvrtoj minuti, pogodak je poništen zbog ofsajda potvrđenog nakon pregleda VAR-a. Chelsea je ipak poveo u 18. minuti kada je Jackson precizno pogodio nakon asistencije Neta. Newcastle se brzo vratio u igru, pa je Isak poravnao na 1:1 u 32. minuti.

Na startu drugog poluvremena, Palmer je ponovo doveo Chelsea u vodstvo, postavivši konačnih 2:1.

Chelsea se sada nalazi na četvrtom mjestu Premier lige, dok je Newcastle na 12. poziciji. U sljedećem kolu Chelsea ide u goste Manchester Unitedu, a Newcastle će ugostiti Arsenal.

Današnji dan obilježile su i pobjede Crystal Palacea nad Tottenhamom (1:0) te West Hama nad Manchester Unitedom (2:1).