27.10.2024 / 15:27 Fudbal - Premijer liga

Sarajevo protutnjalo u Konjicu i upisalo pobjedu

Sarajevo je upisalo ubjedljivu pobjedu na gostovnaju kod Igmana u okviru 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine 3:0.

Već nakon prvog dijela bordo momci su vodili 3:0, te imali sigurnu prednost.

U 23. minuti Beganović iskosa ubacuje, loptu u vlastitu mrežu je skrenuo nesretni Velić i gosti su poveli. Samo minut kasnije 0:2. Lulić je sve dobro pratio i sigurno matirao sa peterca Ćemana za novo slavlje velikog broja navijača Sarajeva.
Imalo je Sarajevo i stativu, dok je Igman zaprijetio preko Ramića. Prije odlaska na pauzu Vladan Bubanja pogađa za 0:3 i sve je bilo riješeno u Konjicu.

Igman je hrabrije krenuo u nastavku, a u dva navrata je zaprijetio Ramić. Istakao se golman Rogić, a zatim je prečku gola Sarajeva pogodio Đorić. I tada je Rogić sjajno intervenisao.

U 80. minuti Igman prijeti preko Herića, no otišlo je to malo pored stative bordo tima.