26.10.2024 / 18:47 Fudbal - Premier liga

Haalandov rani gol donio Cityju pobjedu protiv Southamptona

Fudbaleri Manchester Cityja svladali su u utakmici 8. kola Engleske lige na domaćem terenu Southampton 1:0 i sada vode s dva boda ispred Liverpoola.

Erling Haaland postigao je rani gol u petoj minuti, nakon čega se City namučio za pobjedu na stadionu Etihad.

Southampton je još uvijek bez pobjede u svojoj sezoni povratka u prvu ligu te ima samo bod, ali je krajem prvog dijela Cameron Archer pogodio prečku. Haaland, koji je 11 golova na vrhu tabele strijelaca lige, imao je niz promašaja u drugom poluvremenu.

U ostalim susretima bilo je uzbudljivo. Ipswich je kod Brentforda poveo s 2:0, domaćini su preokrenuli na 3:2, da bi Ipswich s igračem manje u 86. minuti preko Liama Delapa izjednačio. U 97. minuti Brian Mbuemo donosi pobjedu Brentfordu. Aston Villa je golom Rossa Barkleyja povela protiv Bournemoutha, da bi Evanilson u šestoj minuti nadoknade donio gostima bod.

Brighton je vodio protiv Wolvesa 2:0 sve do 88. minute, kada su Ait Nouri i Mattheus Cunha spriječili poraz gostiju.