26.10.2024 / 16:49 Fudbal - Prve lige FBiH

Stupčanica preokretom savladala Čelik i zasjela na vrh tabele

Fudbaleri Stupčanice pobijedili su na svom terenu ekipu Čelika rezultatom 4:2 u 11. kolu Prve lige Federacije BiH i preuzeli su vrh tabele.

Utakmica se igrala pred ispunjenim tribinama stadiona "Danac", a utakmicu je pratio i značajan broj gostujućih navijača.

Čelik je golovima Anesa Mašića u 31. minuti te Talhe Tabakovića u 35. minuti iz penala, na odmor otišao pri vodstvu od 2:0, ali su domaćini golovina Anesa Vazde u 53., Fijada Mehanovića u 66. te ponovo Vazde u 75. minuti, preokrenuli rezultat, a konačnih 4:2 postavio je Munib Karahmetović u drugoj minuti sudijskog dodatka.

Ostali susreti današnjeg programa 11. kola: Bratstvo Gračanica – Jedinstvo Bihać 2:1, Radnički Lukavac – Goražde 1:1, Tomislav – Zvijezda Gradačac 1:0 i Tuzla City – Travnik 1:0. Sutra igraju: Gornji Rahić – Radnik Hadžići te TOŠK – Gradina Srebrenik (oba susreta počinju u 13.30 sati). Slobodna je u ovom kolu bila Budućnost iz Banovića