24.10.2024 / 20:36 Fudbal - Konferencijska liga

Velika pobjeda prvaka BiH: Borac slavio na Kipru protiv APOEL-a!

Fudbaleri banjalučkog Borca došli su do prve i historijske pobjede u sklopu 2. kola Konferencijske lige na gostovanju kod APOEL-a rezultatom 1:0.

Gol vrijedan ogromna tri boda za prvaka naše domovine postigao je Stefan Savić u 63. minuti susreta.

Kiparski tim je možda imao više prilika, ali ni jedna od njih nije bila stopostotna.

Sa druge strane Borac se dobro branio i na kraju u Banjaluku zasluženo odnio tri boda sa Kipra.

Domaći su 24. minuti zatresli mrežu bh. tima, ali od njega nije bilo ništa jer je bio ofsajd.

Od ostalih šansi vrijedi izdvojiti udarce Tejere i Marquinosa, ali pogodaka nije bilo. Golman Manojlović je također bio na visini zadatka.

Promjene rezultata do kraja meča više nije bilo.

Nakon dva odigrana kola prvaci Bosne i Hercegovine imaju četiri osvojena boda, što je zaista sjajan rezultat. U trećem kolu Konferencijske lige Banjalučani će gostovati ekipi Vikingura 7. novembra.

Do kraja grupne faze KL lige Borac će još igrati sa LASK-om, Shamrockom i Omonijom.