23.10.2024 / 22:54 Fudbal - Liga prvaka

Barcelona razbila Bayern, Raphinha zabio hat-trick

Fudbaleri Barcelone u pravom spektaklu pregazili su minhenski Bayern rezultatom 4:1, u okviru 3. kola Lige prvaka.

Barcelona je povela protiv Bayerna već u prvoj minuti utakmice. Strijelac je bio Raphinha koji je pobjegao odbrani Bavaraca i mirno zaobišao Neuera.

Nije dugo trajalo vodstvo Barcelone. Izjednačio je Kane koji je bio precizan nakon asistencije Gnabryja. Englezu je u 10. minuti poništen gol zbog ofsajda.

Olise je prebacio loptu s desne strane na lijevu gdje se nalazi Gnabry koji ju je precizno ubacio u peterac gdje je dotrčao Kane i pomalo akrobatskim potezom pospremio loptu u gol.

Lewandowski je na asistenciju Lopeza vratio Barcelonu u vodstvo u 38. minuti. Jedna je lopta preskočila Kima, Lopez je došao do nje i prevario istrčalog Neuera, a poljski fudbaler nije imao težak zadatak pogoditi praznu mrežu.

Do odlaska na odmor Barcelona je uspjela postići još jedan gol i to preko nezaustavljivog Raphinhe. Drugi gol je postigao u 45. minuti.

Barcelona je nastavila sa napadima i u drugom dijelu. U 56. minuti Barcelona je zabila za ogromnih 4:1. Hat-trick kapitena Raphinhe! Još jedan njegov prekrasan pogodak, nakon asistencije Yamala.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, iako je Barcelona imala još nekoliko izuzetnih prilika da poveća vodstvo.

3. kolo:

Atalanta - Celtic 0:0

Brest - Bayer 1:1 (Lees-Melou 39/Wirtz 24)

Atletico Madrid - Lille 1:3 (Alvarez 8./Zhegrova 61., David 74.-11m, David 89.)

Barcelona - Bayern 4:1 (Raphinha 1., 45., 56., Lewandowski 38./Kane 18.)

Benfica - Feyenoord 1:3 (Artukoglu 66./Ueda 12., Milambo 33., Milambo 90.)

Manchester City - Sparta Prag 5:0 (Foden 3., Haaland 58., 68., Stones 65., Nunes 88.)

RB Leipzig - Liverpool 0:1 (Nunez 28.)

Salzburg - Dinamo 0:2 (Kulenović 49., Petković 84.)

Young Boys - Inter 0:1 (Thuram 90.)