22.10.2024 / 23:09 Fudbal - Treće kolo

Uzbudljiva noć u Ligi prvaka: Real Madrid slavio preokretom, Arsenal siguran, kiks PSG-a

Večeras je odigrano sedam utakmica trećeg kola Lige prvaka.

Epitet najatraktivnije utakmica opravdali su prošlogodišnjih finalisti Lige prvaka, Real Madrid i Borussija Dortmund.

I ovaj puta je uspješniji bio Real, iako je Dortmund vodio 2:0 na poluvremenu. Ipak, Real je stigao do preokreta i pobijedio čak 5:2, ponajviše zahvaljujući hat-tricku čudesnog Viniciusa. Luka Modrić za Real je igrao do 71. minute.

Do očekivane pobjede stigao je Arsenal protiv Šahtara, a ostvario ju je autogolom gostujućeg golmana Dmitra Riznika. Nakon udaraca Gabriela Martinellija lopta je od stativu pogodila Riznika u leđa i završila u mreži. Do kraja je još Riznik obranio penal Leandru Trossardu.

Juventus je na domaćem terenu izgubio 1:0 od Stuttgarta, a treba reći da su Nijemci potpuno nadigrali ekupu Thiaga Motte. Gol vrijedan pobjede postigao je El Bilal Toure u drugoj minuti sudačke nadoknade, a prije toga je Enzo Millot propustio iskoristiti penal.

Do pobjede na domaćem terenu nije uspio doći ni PSG, koji je odigrao 1:1 s PSV-om. Za goste je lijepo zabio Noa Lang u 34. minuti, dok je Achraf Hakimi donio bod Parižanima zahvaljujući lošoj reakciji gostujućeg vratara Waltera Beniteza.

Rezultati:
Arsenal - Šahtar 1:0 (Riznik-ag 29')
Aston Villa - Bologna 2:0 (McGinn 55', Duran 64')
Girona - Slovan Bratislava 2:0 (Gutierrez 42', Juanpe 73')
Juventus - Stuttgart 0:1 (Toure 90+2')
PSG - PSV 1:1 (Hakimi 55' / Lang 34')
Real Madrid - Borussia Dortmund 5:2 (Rudiger 60', Vinicius 62', 86', 90+3', Vazquez 83' / Malen 30', Gittens 34')
Sturm Graz - Sporting 0:2 (Nuno Santos 23', Gyokeres 53')