20.10.2024 / 21:17 Rukomet - EHF Evropski kup

Rukometaši Slobode nisu uspjeli, Švicarci idu dalje

Rukometaši tuzlanske Slobode nisu se uspjeli plasirati u 3. kolo EHF Europskog kupa. U revanš susretu na parketu Mejdana poraženi su od Ofadi Winterthura rezultatom 20:29 (13:13).

U prvoj utakmici, koja je igrana jučer, Sloboda je pobijedila 26:24 (12:15).

Večeras su gosti iz Švicarske bolje otvorili utakmicu i imali prednost svih 60 minuta. Sloboda je tek u nekoliko navarata u prvom poluvremenu rezultatski sustigla protivnika.

Na odmor se otišlo kod rezultata 13:13. U nastavku Winterthur igra mnogo bolje i njihova prednost konstantno raste do maksimalnih 20:29.

U tim trenucima malo je šta funkcionisalo u igri Slobode. Švicarci su svaku grešku kažnjavali i sasvim zasluženo otišli u 3. kolo EHF European kupa.

RK Sloboda – Pfadi Winterthur 20:29 (13:13)

Sloboda: Brkić, Dragičević 3, Mandžić, Milkunić 5, Ombaša 2, Vuković, Omerčić, Lukić, Knežević 1, Tepić, Rustamov 3, Čolaković 3, Bulić, Ivanić 2, Čejović, Čajić 1. Trener: Mirko Mikić

Pfadi Winterthur: Cuencas, Rammel 4, Eggert 6, Mierzwa 1, Rellstab 5, Heer 1, Radovanović 2, Baumann, Romer, Buhlmann,Hein, Grazioli, A. Lioi 6, Rinderhnecht, L. Lioi, Smit 4. Trener: Goran Cvetković.