20.10.2024 / 16:57 Fudbal - Premier liga

Stones ponovo spasio City u sudijskoj nadoknadi

U pretposljednjem meču 8. kola Premier lige, Manchester City je na stadionu Molineux savladao Wolverhampton sa 2:1.

Šampion Engleske je na ovo gostovanje stigao kao veliki favorit, ali do pobjede stigao nakon preokreta i to golom u petoj minuti sudijske nadoknade.

Loše je počelo za City koji je već u 7. minuti bio u rezultatskom zaostatku jer je Larsen na asistenciju Semeda pogodio za 1:0.

Igrao se 33. minut kada je City stigao do izjednačenja. Doku je ostavio loptu za Gvardiola, koji sa distance fantastično pogađa za poravnanje.

City je pokušavao doći do preokreta, ali su se domaći dobro branili sve do sudijske nadoknade. Nakon serije kornera, Stones je u petoj minuti nadoknade bio najviši u skoku i pogodio za veliku pobjedu Cityja.

Zanimljivo je da je Stones prije nekoliko sedmica također golom u nadoknadi donio bod svojoj ekipi protiv Arsenala, kada je zabio za 2:2.

City je barem nakratko izbio na prvo mjesto na tabeli Premier lige sa 20 bodova, dok Wolverhampton ostaje pretposljednji sa samo jednim bodom iz osam utakmica.