19.10.2024 / 20:42 Fudbal - WWIN liga BiH

KRAJ / FK Sarajevo - FK Velež 4:0

U terminu od 20:45 sati na Olimpijskim stadionu Asim Ferhatović Hase igra se derbi Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Veleža.

90' KRAJ UTAKMICE!

88' GOOOOOOOOOOOOOOOL!
Nova lopta u mreži Veleža. Sada je strijelac bio Lulić na asistenciju Guliashivilija.

84' Dobar napad Sarajeva, Beganović je pokušao povratnom loptom uposliti Guliashvilja, no nije uspio. Na kraju samo korner.

80' Posljednjih deset minuta susreta u kojem je sve već odavno poznato.

70' Jedan od rijektih pokušaja Veleža. Pršeš šutira iz slobodnjaka, ide to visoko preko gola domaćina.

63' Nastavljaju se napadi Sarajeva. Dobar udarac Durakovića brani golman gostujuće ekipe.

55' GOOOOOOOOOOOOL!
Guliashvili nakon asistencije postiže i gol! Sarajevo sada vodi sa 3:0.

52' Žuti karton za Mehremića u redovima gostujuće ekipe.

46' Počinje drugo poluvrijeme.
Okeke je ušao umjesto Šarića kod gostiju, a kod domaćih Duraković umjesto Mustafića.

45' Kraj prvog poluvremena na Koševu nakon kojeg FK Sarajevo vodi s 2:0.

45' Velež je postigao gol preko Halilovića, ali je on poništen zbog ofsajd pozicije.

45' Čak sedam minuta sudijske nadoknade.

42' Susret je nastavljen.

38' Mali prekid zbog bakljade navijača Sarajeva, popularnih Hordi zla.

View this post on Instagram

A post shared by FK Sarajevo (@fk_sarajevo)

35' Đorđević je centrirao iz slobodnjaka, Jović na drugoj stativi skače i glavom pogađa za 2:0.

35' GOOOOOOOOOL! Već je 2:0 za domaće!

31' Guliashvili je sjajno probio po strani, nesebično ubacio, a Turkeš pogodio za vodstvo bordo ekipe.

31' GOOOOOOOOL! Sarajevo vodi s 1:0!

30' Prinudna izmjena kod gostiju zbog isključenja Oreča. Umjesto Savića na teren ide Išasegi.

27' Sada potpuno nevjerovatna situacija. Gostujući igrač Ante Oreč dobija također crveni karton i to zbog udaranja laktom protivničkog fudbalera.

20' Direktan crveni karton za igrača Sarajeva Francisa Kyeremeha zbog oštrog starta. Domaći sa desetoricom do kraja.

18' I dalje čekamo na prave šanse. Za sada siromašan derbi.

12' Uglavnom se igra između dva šesnaesterca s mnogo grešaka na sredini terena s obje strane

6' Blagi pritisak Sarajeva na startu ovog meča. Gosti čiste korner pred svojim golom.

1' Utakmica je upravo počela!

20:43 Utakmicu će suditi Mirza Kazlagić iz Cazina, dok su njegovi pomoćnici Tarik Mulasmajić (Tešanj) i Ivo Maglica (Livno). Četvrti sudija je Sabrija Topalović (Zenica), a u VAR sobi će biti Haris Halkić (Sanski Most) i Senad Ibrišimbegović (Travnik).

20:43
Igrači jednog i drugog tima izlaze na teren Koševa. Domaćin je za ovu utakmicu odlučio ukinuti muziku sa razglasa kao znak solidarnosti sa žrtvama veliki poplava koje su zadesile Hercegovinu.

20:40 U pitanju je derbi starih rivala, poznat i kao derbi Bosne i Hercegovine.

Treneri oba tima odabrali su sastave za ovaj meč:

Sarajevo: Rogić, Soldo, Guliashvili, Mustafić, Kyeremeh, Đorđević, Jović, Beganović, Bubanja, Čelik, Turkeš.

Velež: Hadžikić, Oreč, Halilović, Pršeš, Hrkač, Mlinarić, Haskić, Savić, Šturm, Mehremić, Milak.