16.10.2024 / 17:06 Fudbal - 8. kolo

Budućnost savladala Stupčanicu i preuzela vrh tabele Prve lige FBiH

Danas je odigrano je šest duela prolongiranog osmog kola Prve lige FBiH koje se trebalo igrati 5. oktobra, ali zbog elementarnih nepogoda koje su zahvatila BiH, kolo je pomjereno.

Derbi kola su igrale ekipe Budućnosti i Stupčanice u Banovićima.

Budućnost je odnijela pobjedu rezultatom 2:1, i tako je preskočila Stupčanicu na vrhu tabele.

U finišu prvog poluvremena, golove za vodstvo Budućnosti od 2:0 postižu Dženis Huseinspahić i Mahir Rahimić.

Stupčanica se vratila na otvaranju drugog poluvremena golom Dine Kalesića, u 55. minuti.

Međutim, do kraja utakmice rezultat ostaje nepromijenjen.

Budućnost je sada lider na na tabeli Prve lige FBiH sa 19 bodova, dok je Stupčanica pala na drugo mjesto sa tri boda manje (16).

Gradina je u komšijskom derbiju savladala Tuzla City sa minimalnih 1:0, pogotkom Imamovića iz 86. minute susreta.

Goražde i TOŠK su remizirali 0:0, a Goraždani su u 80. minuti meča promašili penal.