16.10.2024 / 15:48 Fudbal - Wwin liga

Borac razbio Igman u Konjicu i probio na drugo mjesto na tabeli

U zaostaloj utakmici 2. kola Wwin lige BiH, Borac je kao gost ubjedljivo savladao Igman sa visokih 4:0 i stigao do četvrte uzastopne pobjede u bh. prvenstvu.

Aktuelni prvak BiH poveo je već u 4. minuti pogotkom Envera Kulašina. Igrao se 23. minut kada je Vranješ povisio na 2:0, što je bio rezultat prvog poluvremena.

U 55. minuti, Stefan Denković je dobio drugi žuti karton pa je Igman ostao sa igračem manje. U 70. minuti, Kulašin postiže drugi gol na utakmici i dovodi Borac u vodstvo od 3:0, da bi konačnih 4:0 u 80. postavio David Čavić.

Za Borac je ovo bila šesta pobjeda u sezoni i klub iz Banjaluke sada zauzima drugo mjesto na tabeli sa 19 bodova iz osam utakmica. Isti broj bodova ima i prvoplasirani Zrinjski, s tim što Mostarci imaju jednu utakmicu manje koju će odigrati večeras protiv Radnika.

Igman je ostao na šestom mjestu sa 13 osvojenih bodova i s današnjim porazom je prekinuo sjajan niz od čak četiri uzastopne pobjede.