16.10.2024 / 08:25 Košarka - Euroliga

Musa najefikasniji u novom porazu Real Madrida

U utorak su odigrani mečevi trećeg kola Eurolige, sve ekipe osim Barcelone i Monaca su izašle na parket, dok se susret ove dvije ekipe igra večeras sa početkom u 20:30.

Kraljevima ove sezone i ne ide baš dobro, iako kao i svake sezone imaju velike ambicije. U Euroligi su već skupili dva poraza, a ovaj put od njih je bila bolja ekipa Baskonije.

Vodio je Real Madrid nakon uvodnih deset minuta sa 16:18, ali ipak a poluvremenu domaći tim je imao prednost od +1 (36:35). Kraljevi se nisu predavali, te su opet uspjeli vratiti prednost i pred posljednjih deset minuta su ušli pri rezultatu 48:52. Baskonija je ipak na kraju “dodala gasa” te je slavila sa ukupnih 76:72.

Najefikasniji igrač utakmice bio je reprezentativac BiH Džanan Musa koji je upisao 17 poena, jedan skok i četiri asistencije.

Crvena zvezda je u Istanbulu “razbila” Fenerbahce sa 57:76. Već u prvoj četvrtini se znalo kojim putem će ovaj susret ići jer je beogradski tim imao +14, bilo je 12:26, razlika je tokom susreta se samo povećavala, te je na kraju završeno sa 57:76.

Prvo ime susreta bio je ipak igrač poražene ekipe Nigel Hayes koji je postigao 20 poena, dok su se u redovima Zvezde istakli Bolomboy i Nedović sa 18 odnosno 17 poena. Zanimljivo je da je ovo Zvezdi i treća pobjeda u sezonu, te se nalaze na prvom mjestu tabele kao jedina ekipa koja do sada nije poražena.

Beogradski Partizan sa druge strane je nakon dva uvodna poraza na svom parketu savladao Bayern sa 86:78. Izabranici Željka Obradovića su odlično kontrolisali igru prve tri četvrtine i u odlučujućih deset minuta utakmice ulaze pri rezultatu 71:52, ipak u posljednjoj četvrtini je viđena mala drama, ali pobjeda je ostala u Beogradu.

Najbolji pojedinac susreta bio je Sterling Brown koji je postigao 22 poena.