14.10.2024 / 20:45 Fudbal - Liga nacija

UŽIVO / BiH - Mađarska 0:2, Szoboszlai dvostruki strijelac

Bosna i Hercegovina večeras igra protiv Mađarske utakmicu 4. kola Lige nacija ...

Tekstualni prijenos možete pratiti na portalu Vijesti.ba.

79' Igru su napustili Hajradinović i Tahirović, unutra su Bašić i Šarić

76' Huseinbašić je požutio

74' Nail Omerović je dobio žuti karton

71' Sjajan pokušaj Džeke petom, ali vadi to Dibusz i odbija loptu u korner

65' Pokušaj Džeke, ali direktno u golmana gostiju.

64' Izašli su Dženis Burnić i Armin Gigović, u igri su Haris Tabaković i Denis Huseinbašić.

62' Žuti karton za Barbareza

59' Žuti karton za Kolašinca

54' Velika šansa za Džeku, ali brani Dibusz

50' GOOOL! Szoboszlai je siguran sa bijele tačke!

50' Anthony Taylor pokazuje na bijelu tačku. Faul je napravio Nail Omerović.

47' Korner za BiH, ubacio je Hajradinović, ali čisti to Varga

46' Počelo je drugo poluvrijeme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45' Kakva sada šansa za Edina Džeku! Fenomenalna lopta Tahirovića, ali udarac Džeke ide preko gola.

38' GOOOL! Mađarska vodi! Szoboszlai je pogodio nakon sjajne polukontre, zasluženo vodstvo gostiju!

37' Sallai propušta veliku priliku!

34' Slobodan udarac za Mađarsku na nekih 20ak metara, ali Szoboszlai loše šutira

24' Nikola Katić je dobio žuti karton

22' Odlična intervencija Vasilja. Spriječio je Sallaija u stopostotnoj šansi

15' Kakav prodor Esmira Bajraktarevića! Cijeli stadion skandira ime mladog fudbalera

13' KAKVA PRILIKA ZA TAHIROVIĆA! Sjajno su kombinovali Kolašinac i Hajradinović, Dibusz je pogledom ispratio šut Tahirovića, ali lopta odlazi za malo pored gola!

12' Bolla sjajno šutira, ali Vasilj odlično postavljen. Srećom udarac je išao tačno u našeg golmana

10' Dobra prilika za goste, pokušao je Varga iz sjajne pozicije, ali lopta ide pravo u Vasilja

6' Bosna i Hercegovina ima potpunu terensku incijativu za sada

3' Navijači Mađarske odali su počast žrtvama poplava u BiH. Zaista lijep gest.

Mađari za žrtve poplava

Bravo za navijače Mađarske

Posted by Vijesti.ba on Ponedjeljak, 14. oktobar 2024.

1' Velika prilika za Gazibegovića! Iskosa je pokušao, ali lopta odlazi u aut.

1' Počela je utakmica u Zenici.

20.30 - Utakmica počinje za 15 minuta. Podsjetimo da smo do sada s Mađarskom odigrali pet utakmica, imamo skor od tri remija i dva poraza.

Zanimljivo, Zmajevima je ovo druga sezona u Ligi nacija A, a nikada nismo ostvarili pobjedu u elitnom razredu evropskog fudbala.

20.25 - Utakmicu sudi Englez Anthony Taylor, sa pomoćnicima Adamom Nunnom i Nickom Greenhalghom također iz Engleske.

19.45 - Sjajan korteo BH Fanaticosa

Najvatreniji navijači bh. reprezentacije BH Fanaticosi u korteu su krenuli prema stadionu Bilino polje.

Korteo BH Fanaticosa u Zenici uoči duela s Mađarskom…

Posted by Vijesti.ba on Ponedjeljak, 14. oktobar 2024.

Uz gromoglasno navijanje i u dobrom raspoloženju, navijači naše selekcije idu zauzeti svoje mjesto na zeničkom stadionu, odakle će večeras bodriti Zmajeve na putu ka pobjedi.

Nema sumnje da će naš tim i večeras imati veliku podršku sa tribina, te se adamo da će konačno prekinuti loš niz i doći do pobjede.

BH Fanaticosi u korteu idu prema Bilinom polju

19.30 - Barbarez odabrao startnu postavu za Mađarsku

Bosna i Hercegovina: Vasilj, Bičakčić, Gazibegović, Kolašinac, Tahirović, Džeko, Gigović, Burnić, Katić, Hajradinović, Bajrektarević.

Mađarska: Dibusz, Nikitscher, Fiola, Orban, Szoboszlai, Schafer, Bolla, Zs. Nagy, B. Barga, Sallai, Botka.

19.00 - Sjajna atmosfera u Zenici, pogledajte očekivanja navijača

Sa mnogo optimizma se dočekuje večerašnja utakmica, kako u taboru reprezentacije tako i kod navijača.

Ekipa Vijesti.ba nalazi se u Zenici, gdje je nekoliko sati pred utakmicu prošetala ulicama i upitala građane šta očekuju od duela koji slijedi.