11.10.2024 / 20:17 Fudbal - Liga nacija

UŽIVO: BiH - Njemačka 1:2, Džeko pogađa!

Fudbalska reprezentacija BiH večeras igra utakmicu 3. kola Lige nacija protiv Njemačke.

84' Bajraktarević ulazi umjesto Burnića. Ovo je njegov prvi nastup pred domaćom publikom.

79' Vasilj spašava BiH, ostaje 2:1 za Njemačku.

73' Šarić pokušava ali daleko od gola. Period dobre igre naše reprezentacije, napadamo.

71' Tahirović je ubacio iz kornera, Džeko skočio i glavom pogodio za smanjenje rezultata.

70' GOOOOOOOOL! Edin Džeko pogađa nakon kornera, ovo je njegov 67. gol za BiH!

64' Hajradinović i Šarić ulaze umjesto Gigovića i Huseinbašića.

58' Ipak ne. VAR je poništio gol Undava zbog ofsajda.

57' GOL! Deniz Undav još jednom pogađa, to je njegov hat-trick.

54' Barišić blokira šut Undava u posljednji čas, mogla je Njemačka i do trećeg gola.

52' Undav u potrazi za hat-trickom šutira sa distance, lopta ide pored gola.

51' Naš tim napada na startu drugog dijela, ali nema tu ozbiljnije prijetnje za goste.

46' Napravio je Barbarez jednu izmjenu na poluvremenu. Tahirović je u igri umjesto Bašića.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' KRAJ prvog poluvremena!

42' BH Fanaticosi pozvali sve na stadionu da pozovu broj 17039 za pomoć unesrećenim u poplavama.

41' Njemačka je zaista brutalno kaznila našu selekciju i iskoristila sve što joj se ponudilo.

37' GOL! Odmah stiže kazna, Undav ponovo pogađa za 0:2. Šteta.

36' Stopostotna šansa za BiH! Fantastičan kontranapad, Džeko za Kolašinca, ovaj šalje idealan pas za Demirovića koji izbija sam na Nubela, ali nažalost pogađa prečku.

32' Primila je naša reprezentacija ekspresno i drugi gol, ali je on poništen zbog ofsajda. Sreća. Loši trenuci u igri naše selekcije.

29' GOL! Njemačka je povela sa 1:0. Wirtz je ostavio loptu za Undava, koji pogađa za vodstvo gostiju.

27' Nema opasnosti ni nakon drugog kornera za našu selekciju.

26' Demirovićev šut je izblokiran, bit će korner.

15' Prvi ozbiljniji pokušaj Njemačke, ali Mittelstadt je neprecizan.

10' Džeko je centrirao, Demirović iz nezgodne pozicije hvata volej ali visoko preko gola. Solidan početak naše reprezentacije.

8' Gigović je prvi igrač na večerašnjoj utakmici sa žutim kartonom.

4' Dobar pokušaj Bašića iz slobodnog udarca! Lopta ide pored gola.

2' Prvi korner za našu reprezentaciju. Bašić je centrirao, ali nije bilo opasnosti po gol Njemačke.

1' Utakmica je počela!

-5' Igrači su na terenu, u toku je intoniranje himni.

-15' Tribine su već ispunjene gotovo do posljednjeg mjesta.

View this post on Instagram

A post shared by Vijesti.ba (@vijesti.ba)

-24' Na terenu Bilinog polja je i legenda njemačkog fudbala Lothar Mattheus, koji je angažovan kao stručni komentator njemačke televizije koja radi prenos sa Bilinog polja.

-25' Fudbaleri obje ekipe su na zagrijavanju, tribine se polako pune. Sve je spremno za istinski fudbalski spektakl u Zenici.

-25' Glavni sudac utakmice je Francuz Francois Letexier. Asistiraju mu Cyril Mugnier i Mehdi Rahmouni, dok je četvrti sudac Jeremy Stinat.

-25' Njemačka je u sastavu: Nubel, Rudiger, Tah, Gross, Kimmich, Andrich, Kleindienst, Undav, Wirtz, Mittelstadt i Gnabry.

-25' Za BiH večeras nastupaju: Vasilj, Gazibegović, Kolašinac, Barišić, Katić, Huseinbašić, Bašić, Gigović, Burnić, Demirović, Džeko.

Na klupi su ostali: Hadžikić, Zlomislić, Mujakić, Bičakčić, Tahirović, Kulašin, Tabaković, Omerović, Šarić, Hajradinović, Radeljić i Bajraktarević.

-30' Poštovani posjetitelji Vijesti.ba portala, dobro došli na uživo tekstualni prenos utakmice BiH - Njemačka.