09.10.2024 / 19:55 Košarka - Tijesna pobjeda

KK Bosna se vratila u Skenderiju i slavila protiv Sutjeske

Košarkaši sarajevske Bosne savladali su na domaćem terenu u velikoj dvorani Skenderije ekipu Sutjeske iz Nikšića rezultatom 78:74 u drugom kolu ABA 2 lige.

Ovo je bio prvi meč Bosne u ABA 2 ligi na domaćem terenu i na početku se igralo većinom koš za koš, gdje nijedan tim nije stvorio ozbiljniju prednost, ipak pred kraj tog perioda Dimitrius Andervud je uspio da stvorio vođstvo domaćina od 26:18.

Tim Zorana Kašćelana je nastavio u tom ritmu i ubrzo je na semaforu pisalo 40:26, a gosti su do kraja prvog poluvremena samo smanjili na 45:33. Uslijedila je serija gostiju i prilazak na 47:42, što je prekinuo Petar Kovačević za 55:47.

Pred početak četvrte četvrtine bilo je 61:52, pa je Kovačević poentirao za 65:55. Gosti se nisu predavali i poenima Stefana Mitrovića su prišli na 65:60. Onda je Milić Starovlah s linije slobodnih bacanja smanjio na 73:71, ali je bitnu trojku dao Adin Vrabac za 75:71. Kobi Vebster je odmah vratio trojku za 75:74, no sve dileme je riješio Kristijan Lutete trojkom za 78:74 što je bio i konačan rezultat utakmice.

Najefikasniji na meču bili su Dimitrius Andervud i Milić Starovlah sa po 16 poena.

U narednom kolu Bosna gostuje Rabotničkom u Skoplju, a Sutjeska u Nikšiću dočekuje Vojvodinu.