05.10.2024 / 23:59 Fudbal - La Liga

Povreda Carvajala bacila sjenku na pobjedu Reala

Fudbaleri Reala slavili su u derbiju 9. kola La Lige na svom Bernabeu protiv Villarreala s 2:0.

Modrić je u 14. minuti pronašao Fedea Valverdea, koji udarcem iz daleka pogađa mrežu Villarreala.

Pobjedu je potvrdio u 73. minuti Vinicius na dodavanje Valverdea, dok su gosti najbolju priliku propustili u 16. minuti kada je Nicolas Pepe pogodio prečku.

Pobjedu je malo pokvarila teška povreda koljena Danija Carvajala u drugoj minuti sudijske  nadoknade.

Bek Reala i španske reprezentacije (32) zakasnio je na jednu loptu te je nezgodno udario napadača Villarreala Yeremija Pina. Carvajal je pritom povrijedio koljeno. Srušio se na teren i kriknuo.

Stigla je liječnička služba, saigrači su ga okružili. Bio je neutješan, jecao je u suzama dok su ga liječnici iznosili s terena.

Nakon utakmice je trener Reala Carlo Ancelotti rekao samo da je Carvajal pretrpio tešku povredu koljena te da mu je jako žao zbog toga.

Dani Carvajal legenda je Reala, u kojem je proveo cijelu karijeru, osim jedne sezone u Bayer Leverkusenu. S Kraljevskim je klubom osvojio šest Liga prvaka, odigravši 426 utakmica. Sa španskom je reprezentacijom aktuelni prvak Evrope.