03.10.2024 / 22:48 Fudbal - Banjaluka

Borac remizirao sa Panatinaikosom i osvojio historijski bod u Ligi konferencija

Fudbaleri banjalučkog Borca remizirali su u utakmici 1. kola Konferencijske lige protiv Panatinaikosa rezultatom 1:1.

Grci su u ovom meču važili za velikog favorita, ali to na terenu nisu opravdali i bh. prvak je zasluženo osvojio ovaj bod.

Nije počelo dobro za Banjalučane s obzirom da je Mladenović u 11. minuti nakon lijepe akcije gostima donio vodstvo.

Grci su vrlo lako mogli i do 0:2, ali je domaći golman Šišovski sjajno reagovao i spasio svoj tim. Nakon toga Borac je stao na loptu i to mu se kasnije isplatilo.

Već u 5. minuti nastavka Despotović na ubačaj Herrere zabija za 1:1, za ispostavit će se konačan rezultat.

Zamalo potpuni preokret u 52. minuti. Borac je imao novu šansu, Herera je šutirao, lopta je išla u same rašlje gostujućeg gola, ali spašava Dragowski!.

Slobodan udarac je bio za goste u 55. minuti meča, pokušao je Bakasetas, ali samo do živog zida.

Velika prilika za Panathinaikos u 62. minuti. Povratna lopta za Šporara koji s desetak metara šutira tik pored desne stative gola Borca.

Najbolju šansu je u nadoknadi susreta imao rezervista Ioannidis koji je glavom šutirao tik pored gola domaće ekipe i ostalo je 1:1.

Sljedeća utakmica za Borac je 24. oktobra na Kipru protiv APOEL-a, a 7. novembra je gostovanje kod Vikingura na Islandu.