03.10.2024 / 07:46 Fudbal - Kako igra novi Juventus!

Pogledajte epski preokret: Spektakularna pobjeda Stare dame u Njemačkoj

Fudbaleri Juventusa savladali su Leipzig u Nemačkoj rezultatom 3:2 (1:0) u utakmici 2. kola Lige prvaka.

"Stara dama" će ovaj trijumf još dugo pamtiti, zbog svega što se dešavalo na "Red Bull Areni" tokom cijele večeri.

Pamtit će se najviše da je ostvaren veliki preokret od 2:1 do 2:3 uz igrača manje.

Počelo je vrlo loše po Juve, jer se već u četvrtom minutu povrijedio štoper Bremer.

Nastavilo se tako što je Benjamin Šeško na isteku pola sata zakucao loptu od prečke u mrežu Di Gregorija.

U drugom poluvremenu je Dušan Vlahović odlučio da cijeli tim Juventusa povede ka historijskom trijumfu.

Najprije je u 50. minutu fenomenalno reagovao i pogodio na asistenciju Cambiasa za 1:1.

Devet minuta kasnije je golman Juventusa Di Gregorio dobio direktan crveni karton zbog igranja rukom van kaznenog prostora.

Iz tog slobodnog udarca je dosuđen i penal, pošto je lopta u ruku pogodila Douglasa Luiza, da bi sa 11 metara vodstvo "bikovima" ponovo donio Šeško.

Gol prednosti i brojčana nadmoć nisu pomogli Leipzigu da trijumfuje, jer Vlahović i Juventus nisu rekli posljednju riječ.

Srbin je u 69. minutu postigao eurogol za 2:2, čime je još jednom ušutkao kritičare na "čizmi", pa i šire.

A onda je u 83. minutu sve riješio omaleni Portugalac Francisco Conceição.

Prelijepim driblingom se namjestio i pogodio za konačnih 3:2 i najveći trijumf Thiaga Motte od dolaska na klupu Juventusa.