02.10.2024 / 20:40 Fudbal - Liga prvaka

Sjajna noć Kolašinca u Gelsenkirchenu, show u Gironi

Završene su prve dvije utakmice današnjeg programa 2. kola Lige prvaka.

Atalanta je sa visokih 3:0 savladala Šahtar u Gelsenkirchenu, gdje ukrajinski prvak igra svoje domaće utakmice.

Bila je to potpuna dominacija tima iz Bergama od starta susreta, a prvi gol je viđen u 21. minuti kada je pogodio Djimsiti. Lookman je u 44. minuti zabio za vodstvo Atalante od 2:0, a asistenciju je upisao naš Sead Kolašinac koji je na terenu proveo svih 90 minuta i odigrao odličan meč.

Konačnih 3:0 u 48. minuti postavlja Bellanova.

Sjajan meč odigran je u Gironi, gdje je Feyenoord savladao istoimenu ekipu domaćina sa 3:2. Pet golova, dva autogola i dva promašena jedanaesterca obilježili su meč na stadionu Municipal de Montilivi.

Strijelci za Gironu bili su Lopez i van de Beek, dok su za Feyenoord pogađali Milambo, te Herrera i Krejčl koji su postizali autogolove.