01.10.2024 / 23:07 Fudbal - 2. kolo

Luda večer u Ligi prvaka: Pala 32 gola, 'sedmica' Borussije

Kakva večer Lige prvaka je iza nas. U devet utakmica vidjeli smo čak 32 pogotka.

Fudbaleri Intera zabili su četiri komada Crvenoj zvezdi, a dortmundska Borussija čak sedam Celticu. City je s 4:0 pregazio Slovan Bratislavu, a Barca je Young Boysu ubacila jedan više u 2. kolu Lige prvaka.

U derbiju današnjeg dana Arsenal je pobijedio PSG 2:0.

U prvom poluvremenu domaći fudbaleri su imali značajnu prednost u posjedu lopte, a svoju ofanzivnu igru krunisali su golom u 20. minuti. Trossard je uposlio Havertza, koji je iskoristio lošu procjenu golmana Donnarumme i postigao pogodak za 1:0. Nakon toga, oba kluba su imala nekoliko prilika, ali mreže su mirovale sve do 35. minute, kada je Saka izveo slobodni udarac koji je završio u mreži PSG-a, postavivši konačan rezultat.

Bayer Leverkusen je ugostio AC Milan, a utakmica je završena rezultatom 1:0. Domaći tim je od prve minute stvarao prilike, a Boniface je postigao pogodak u 21. minuti, koji je poništen zbog ofsajd pozicije. Golman Milana se istakao s nekoliko sjajnih intervencija, ali na početku drugog poluvremena Wirtz je uposlio Frimponga, koji je asistirao Bonifaceu, a on je konačno pogodio, donoseći erupciju oduševljenja na stadionu i pobjedu Bayeru.

Signal Iduna Park bila je domaćin utakmice između Borussije Dortmund i Celtica, gdje je domaći tim ostvario uvjerljivu pobjedu rezultatom 7:1. Na prvi pogodak se nije dugo čekalo jer je Emre Can sa bijele tačke pogodio već u sedmoj minuti. Samo dvije minute kasnije, gosti su uzvratili kada je Maeda pogodio za izjednačenje 1:1.

Ofanzivna igra Borussije se ponovno isplatila u 11. minuti, kada je Karim Adeyemi postigao svoj prvi pogodak na večerašnjem meču, nakon asistencije Juliana Brandta. U 29. minuti iskusni golman Celtica, Kasper Schmeichel, morao je treći put vaditi loptu iz mreže, a Adeyemi je ponovno bio strijelac.

Pred kraj prvog poluvremena svjedočili smo još dva pogotka. Prvo je Guirassy bio siguran sa jedanaest metara, a u 42. minuti Adeyemi je krunisao svoju sjajnu partiju hat-trickom, postavivši rezultat na 5:1. Golijada u Dortmundu nastavila se u drugom poluvremenu, kada je reprezentativac Njemačke, Schlotterbeck, asistirao Guirassyju, koji je povisio rezultat na 6:1. U 79. minuti, dvadesetrogodišnji vezista, Nmecha se upisao u listu strijelaca, pogodivši za impresivnih 7:1.

Rezultati 2. kola Lige prvaka:

Arsenal - PSG 2:0 (Havertz 20., Saka 35.)

Barcelona - Young Boys 5:0 (Lewandowski 8., 51. Raphinha 34., Martinez 37., Camara 81.-ag.)

Bayer - Milan 1:0 (Boniface 52.)

Borussia D. - Celtic 7:1 (Can 8., Adeyemi 11., 30., 42., Guirassy 40., 67., Nmecha 79./Maeda 9.)

Inter - Crvena zvezda 4:0 (Çalhanoğlu 11., Arnautović 59., Martínez 72., Taremi 81.-11 m)

PSV - Sporting 1:1 (Schouten 15./Braganca 84.)

Slovan - Manchester City 0:4 (Gündogan 8., Foden 15., Haaland 58., McAtee 74.)

RB Salzburg - Brest 0:4 (Sima 24.,71., Camara 66., Pereira 75.)

Stuttgart - Sparta Prag 1:1 (Millot 7. /32. Kairinen)