01.10.2024 / 20:43 Fudbal - Remi u Stuttgartu

Dedić i društvo poniženi od novajlije u Ligi prvaka

Drugo kolo Lige prvaka otvoreno je utakmicama RB Salzburga i Bresta te Stuttgarta i Sparte Prag.

Salzburg je na domaćem terenu doživio šok te je s čak 0:4 poražen od Bresta.

Gosti iz Francuske kojima je ovo prva sezona u Ligi prvaka, poveli su u 24. minuti. Strijelac je bio Senegalac Abdallah Sima. S tim rezultatom se otišlo na predah, a u nastavku je domaćin doživio totalni debakl.

Mahdi Camara u 66. minuti i Sima pet minuta kasnije pogodili su za 3:0. Tačku na i postavio je Mathias Pereira Lage golom u 75. minuti.

Amar Dedić je odigrao kompletan susret za austrijski tim, ali nije pomogao Salzburgu da izbjegne jedan od najtežih poraza u Evropi u posljednjih nekoliko godina.

Brest je ovom pobjedom stigao do šest bodova i, barem privremeno, zasjeo na vrh velike tabele od 36 klubova.

U drugoj utakmici između Stuttgarta i praške Sparte nije bilo pobjednika te je završilo 1:1.

Domaćini su poveli golom Enza Millota u sedmoj minuti. Konačnih 1:1 postavio je Kaan Kairinen predivnim pogotkom iz slobodnog udarca u 32. minuti.

Sparta Prag sada ima četiri boda, dok je Stuttgartu ovo prvi osvojeni bod.