01.10.2024 / 12:04 Fudbal - Jorgandžije nemilosrdne

Atletico Madrid doživotno zabranio ulazak svom navijaču na utakmice

Madridski derbi obilježio je potpuni haos i prekid na više od 15 minuta zbog navijača Atletico Madrida koji su iznervirani ubacivali brojne predmete u teren i prema golmanu Thibautu Courtoisu.

Fudbaleri Atletiko Madrida i sam Diego Simeone odlazili su pred tribinu sa navijačima kako bi ih zamolili da se smire, a nakon petnaestak minuta utakmica je nastavljena i na kraju završena 1:1 golom Angela Corree za izjednačenje u petoj minuti sudijske nadoknade.

Iz Atletica su saopštili da su jednog od začetnika haosa identifikovali, te će mu biti doživotno zabranjen ulaz u stadion, a sa policijom rade na identifikovanju još nekolicine.

Klub je rekao da će također zabraniti korištenje bilo kojeg rekvizita ili odjevnog predmeta koji omogućuje osobi da sakrije svoj identitet unutar stadiona.