30.09.2024 / 19:54 Fudbal - Sudija obilježio meč

Široki i Sarajevo remizirali u dramatičnoj utakmici na Pecari

Fudbaleri Širokog Brijega i Sarajeva odigrali su remi u okviru posljednje utakmice 7. kola WWIN lige Bosne i Hercegovine, a na kraju je bilo 3:3.

Domaći bolje otvaraju ovaj meč u već u 11. minuti dolaze do vodstva golom iz sumnjivo dosuđenog penala. Precizan je bio Mato Stanić za vodstvo Širokog.

Ipak, gosti do kraja prvog dijela dolaze do poravnanja na identičan način - preko penala.

Siguran realizator je bio Giorgi Guliashvili, a Gruzijac je počekom nastavka zabio još jedan gol.

Magija Guliahsvilija u 49. minutinakon sjajnog "slaloma" kroz odbranu Širokobriježana.

U 75. minuti Renan Oliveira je postigao čist gol za goste, kojeg je sudija Petrović poništio iz nepoznatog razloga. Minut kasnije Široki je opet poravnao.

Strijelac pogotka bio je Iličić koji je pogodio uz "pomoć" Čelika od kojeg se odbila lopta u mrežu Rockova. Do kraja susreta još dva gola.

U 85. minuti Đorđević je na fenomenalan način sa lijeve strane pogodio suprotne rašlje gola Tomića, da bi se domaći još jednom vratili preko mladog Filipa Matića koji je postavio konačan rezultat.

Sudija Petrović je Sarajevu poništio još jedan gol, ali ovaj put zbog opravdanog ofsajda.