30.09.2024 / 17:51 Fudbal - WWIN liga BiH

Kraj: Široki - Sarajevo 3:3

Fudbaleri Širokog Brijega i Sarajeva će derbi utakmicom zatvoriti izuzetno zanimljivo 7. kolo WWIN lige Bosne i Hercegovine.

90' KRAJ UTAKMICE.

90' Renan postiže novi gol, ali je opet poništen.

90' Pet minuta nadoknade.

87' GOOOOOOOOOOOOOOOL! Ludnica na Pecari, Matić poravnava na 3:3!

86' GOOOOOOOOOOOOOOOL! Kakav eurogol Đorđevića za novo vodstvo Sarajeva!

80' Široki se nakon gola probudio i zaigrao dosta bolje.

78' GOOOOOL! Široki dolazi do poravnanja preko Iličića!

77' Velika prilika sada za Renana Oliveiru. Izašao je jedan na jedan sa golmanom Tomićem, ali je golman Širokobriježana spasio njegov udarac.

75' Sarajevo je postiglo gol, ali je on poništen zbog nejasnih okolnosti. Samo je sudiji Petroviću jasno zašto.

68' Izmjene kod gostiju. Veznjaka Mustafića zamijenio je napadač Oliveira. Kod Širokog su teren napustili Ćorić, Kolarić i Lukić, a zamijenili su ih Chinedu, Pranjić i Iličić.

62' Bez većih prilika u nastavku susreta. Igra se uglavnom na sredini terena. Domaći su bez ideje nakon drugog primljenog gola.

54' I nakon pogotka Sarajevo je ekipa koja ima terensku incijativu na Pecari.

View this post on Instagram

A post shared by FK Sarajevo (@fk_sarajevo)

48' Sjajni Guliashvili je pobjegao svojim čuvarima, dugo vukao tu loptu i sjajno zabio za vodstvo svog tima! Kakav je igrač Gruzijac!

48' GOOOOOOOOL! Sarajevo preokreće rezultat!

46' Počinje drugi dio igre.

45' Kraj prvog poluvremena na stadionu Pecara nakon kojeg je rezultat izjednačen - 1:1.

45' Tri minute sudijske nadoknade.

44' Domaći sada traže kazneni udarac nakon duela Rockova sa jednim domaćim igračem, ali neće ga biti.

41' GOOOOOOOOOL! Guliashvili je siguran i to je 1:1 na Pecari sada!

40' Sada je penal za Sarajevo nakon gužve!

38' U ovim minutama tvrda utakmica na Pecari.

32' Sada su gosti tražili penal, ali sudija Petrović nije pokazao na 11 metara.

30' Prijeti Sarajevo. Udarac Mirze Mustafića od blok ide u korner za goste.

25' I nakon gola domaći su ti koji imaju više od igre i dominiraju za sada na ovom susretu. Sarajevo igra neprepoznatljivo.

17' Direktan crveni karton dobija šef ljekarske ekipe FK Sarajevo zbog prigovora. Nervoza raste.

15' Pomalo i diskutabilna odluka sudije Petrovića zbog čega su u gostujućem taboru jako nezadovoljni.

12' | GL! Mato Stanić je siguran egzekutor najstrože kazne, vratara je poslao u jednu, a loptu u drugu stranu za vodstvo u derbiju - 1:0. #samojednoimeŠiroki #nksirokibrijeg #samoŠiroki

Posted by NK Široki Brijeg on Ponedjeljak, 30. septembar 2024.
11' GOL! Stanić matira Rockova za vodstvo Širokobriježana na Pecari!

10' Penal za domaćina nakon što je Čelik oborio Bagarića u kaznenom prostoru.

5' Prvi prijeti Široki Brijeg. Bagarić je šutirao, brani golman gostiju Rockov.

1' Ovog trenutka utakmica je počela!

17:58
 Dodajmo i to da će sudija ove utakmice će biti Dragan Petrović iz Banjaluke.

Sarajevo je u velikom naletu, a u posljednjem kolu ih je usporio gradski rival Željezničar koji je uspio odnijeti bod sa Koševa.

Sa druge strane brojne su turbulencije na Pecari, gdje je odbijena ostavka Tonija Karačića, a zatim su nastala "previranja" u upravnim strukturama kluba.

17:55 Treneri Branko Karačić sa jedne i Zoran Zekić sa druge strane odabrali su sljedeće početne postave svojih ekipa:

NK Široki Brijeg: Tomić, Senić, Vučur, Ćorić, Zlomislić, Bagarić, Stanić M, Kolarić, Lukić, Taraba i Stanić P.

Na klupi sjede: Puljić, Pranjić, Prusina, Chinedu, Posavac, Matić M., Matić F., Iličić i Jelavić.

Igraj, igraj, Široki... #samojednoimeŠiroki #nksirokibrijeg #samoŠiroki

FK Sarajevo: Rockov, Lulić, Soldo, Guliashvili, Mustafić, Kyeremeh, Đorđević, Beganović, Čelik, Đuričković i Kuprešak.

Na klupi sjede: Rogić, Duraković, Mujkić, Mehmedović, Oliveira, Mušija, Hamzić, Unušić, Tiro i Turkeš.

-60’ | Naših 11 za #ŠIRFKS

Posted by FK Sarajevo on Ponedjeljak, 30. septembar 2024.
17:50 Tribine stadiona Pecara u Širokom Brijegu su solidno popunjene, vrijeme za igru je idealno i za očekivati je jedan dobar dvoboj starih rivala.