28.09.2024 / 20:33 Fudbal - Wwin liga

Zrinjski ostvario minimalnu pobjedu u mostarskom derbiju

U devetom kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine geldali smo veliki mostarski derbi.

Utakmica je odigrana po iznimno jakom pljusku koji je natapao teren tokom svih 90 minuta igre. U takvim uvjetima nije bilo puno pravih prilika, a utakmica je odlučena u 32. minuti.

Nardin Mulahusejnović je glavom gađao s pet-šest metara, lopta je pogodila stativu i zatim se od Veležovog golmana Osmana Hadžikića odbila u mrežu.

Prvu bolju priliku na utakmici Velež je imao na samom otvaranju drugog dijela kada je Dino Halilović krenuo sam ka golu gostiju, šutirao s vrha šesnaesterca, ali direktno u golmana Marka Marića.

84. minuti vidjeli smo jedan pokušaj domaćeg tima da se dođe do poravnanja, ali je opasan šut Ante Oreča s distance prošao pored gola gostiju.

Ostalo je 1:0 za Zrinjski, tako da je gostujući tim skočio na prvo mjesto s 19 bodova, dva više u odnosu na drugoplasirano Sarajevo. Velež je ostao na osmom mjestu sa svega devet osvojenih bodova.

U narednom kolu Velež gostuje Sarajevu na Koševu, dok će Zrinjski pod ulogom favorita dočekati Igman Konjic.

U nastavku možete pročitati tekstualni prenos utakmice.

93' Kraj utakmice!!!

90'Kontra Zrinjskog, Ćuže na kraju pokušava iskosa, lopta je otišla u vanjski dio mreže.

87' Žuti karton Jurilju.

80' Zrinjski čuva minmalno vodstvo, domaći tim bez ideje.

77' Lauš ubacio u kaznenog prostora Zrinjskog, no gosti su otklonili opasnost.

68' Ivančić u igri umjesto Savića, a Malekinušića mijenja Ćuže.

63' Mrtva igra.

60' Lauš i Šarić u igri umjesto Jevtovića i Pršeša.

55' Igra se na sredini terena, bez puno prilika.

49' Halilović pokušao sa 20 metara, pravo u Marića

46' Počelo drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog dijela.

44' Hadžikić spasio Velež, nakon kontre i maestralnog šuta Topića.

38' Žuti karton Surdanoviću.

32' Gol za Zrinjski, nakon prve ozbiljne akcije. Nakon centaršuta, Mulahusejnović pogađa za vodstvo.

30' Igra na sredini terena, kiša ne prestaje da pada.

23' Nakon centaršuta Vehabovića, Hrkač šutira glavom, ali lopta je otišla preko gola.

19' Kiša ne prestaje da pada, bez većih uzbuđenja na terenu.

15' Prvi korner na utakmici za goste, ali je Topić loše centrirao

10' Prolom oblaka u Mostaru, znatno otežana igra

3' Neuspješan pokušaj Savića sa ivice kaznenog prostora

0' Utakmica je započela!!!

20: 35

Pred ovu utakmicu oba trenera objavila su sastave fudbalera koji će igrati od prve minute.