28.09.2024 / 16:06 Fudbal - Premier liga

City ponovo kiksao: Gvardiol zabio, ali Gordon iz penala spasio Newcastle

Newcastle i Manchester City odigrali su 1:1 u susretu 6. kola Premier lige.

Gosti su poveli u 35. minuti golom Gvardiola, koji se majstorskim lažnjakom oslobodio Burna i onda u maniri klasičnog centarfora pogodio za 0:1.

Bio mu je to prvi gol ove sezone i ukupno deveti za City.

No, City nije uspio sačuvati prednost do kraja. Ederson je u 57. minuti srušio Anthonyja Gordona u čistoj šansi, a on je sam rutinski realizirao penal za 1:1. Longstaff je u 81. minuti mogao okrenuti, ali je u velikoj prilici šutirao pored gola. Na drugoj strani Pope je obranio sjajne udarce Fodena i Bernarda.

City je tako i drugo kolo zaredom ostao bez pobjede, a ovo je bila prva ovosezonska prvenstvena utakmica u kojoj Erling Haaland nije zabio gol. City sad ima dva boda prednosti ispred Liverpoola i Aston Ville, ali oni tek kasnije danas moraju odigrati svoje utakmice.