28.09.2024 / 12:52 Ostali sportovi - Sjajan debi Goste

Prvi trijumf Bubamare u Premijer ligi BiH

MNK Bubamara Cazin je na debiju u Premijer ligi Bosne i Hercegovine savladao Neimare u Zenici 7:4.

Otvaranje sezone u Premijer futsal ligi BiH ponudilo je izuzetno zanimljivu utakmicu u kojoj se vidjelo dosta toga, prilike, odbrane golmana i jedanaest golova.

Dugo se čekalo na prvi gol, čak 17 minuta, a onda u istoj minuti dva. Prvo Samir Gosto na debiju za MNK Bubamara Cazin pogađa za 0:1, ali odmah poslije slobodnog udarca Amar Šišić pogađa za izjednačenje, 1:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

UŽIVO | Premijer futsal liga BiH: MNK Neimari - MNK Bubamara

Posted by ZPortal.ba on Petak, 27. septembar 2024.

U drugom poluvremenu efikasnija utakmica, MNK Bubamara Cazin pravi razliku 3 gola prednosti, ali se domaći tim ne predaje, dolazi do izjednačenja 4:4, no ipak finiš susreta ponovo pripada MNK Bubamara Cazin koji dolazi do pobjede 7:4.

MNK NEIMARI – MNK BUBAMARA CAZIN 4:7 (1:1)

Gradska Arena Zenica; Gledalaca: 700

Sudije: Farik Kečo i Almedin Berilo (oba Sarajevo)

Strijelci: 0:1 Gosto 17, 1:1 Šišić 17, 1:2 Ibrišimović 22, 1:3 Bundavica 26, 1:4 Bosnić 28, 2:4 Zatagić 28, 3:4 Karić 33, 4:4 Ah. Kadić 35, 4:5 Bosnić 36, 4:6 Ibrišimović 37, 4:7 Bundavica 39

Žuti kartoni: Dedić, Šišić, Krehmić (Neimari), Ibrišimović (Bubamara)

SALINES NEIMARI: Kozlić, Zatagić, Salkić, Dedić, Karić, Krehmić, Bajrić, Šišić, Ah. Kadić, Al. Kadić, Sejmen, Huskić

BUBAMARA: Milanović, Ibrišimović, Osredkar, Džombić, Gosto, Redžepović, Kličić, Prošić, Bosnić, Bundavica, Omeragić, Čajić