25.09.2024 / 19:52 Fudbal - WWin liga BiH

Borac golovima u finišu meča stigao do pobjede nad Posušjem

Fudbaleri Borca, u okviru 8. kola WWin lige BiH, savladali su Posušje rezultatom 2:0.

Prvi dio poluvremena pripao je banjalučkoj ekipi. Potvrđuje to i podatak o posjedu lopte: 77% Borac, 23% Posušje. Ipak, udaraca prema golu nije bilo niti sa jedne niti sa druge strane.

Vrijedan pomena je pokušaj Meijersa iz 40. minute. Kvržić je tada centrirao, ali lopta odlazi pored gola.

Pogadak je stigao tek u 70. minutu. Herera je prebacio loptu na drugu stativu na kojoj je čekao Kulašin. 20-godišnji krilni napadač Borca matirao je nemoćnog Galića.

Priliku da stignu do izjednačenja igrači Posušja imali su koji trenutak kasnije. Kobiljar je uposlio Rozića koji šutira prema Manojloviću. Golman banjalučkog tima bio je na pravom mjestu.

Konačnih 2:0 postavio je Despotović u 82. minutu. Savić je probio po lijevoj strani, ubacio u peterac, a lakši dio posla preostao je napadaču Borca.

Posušje – Borac 0:2 (Kulašin 71′, Despotović 82′)

Stadion Mokri Dolac u Posušju. Glavni sudija: Miloš Gigović (Gradiška).

POSUŠJE: Galić, Stapić, Marić, Vrgoč, Bekavac, Begić, Hanuljak (Jenjić), Kamenar (Kobiljar), Rozić, Petrović (Čuljak), Boban.

BORAC: Manojlović, Kvržić (Vukčević), Maijers, Carolina, Herrera, Skorup (Nikolov), Savić, Ogrinec, Srećković (Vranješ), Kulašin, Despotović.