24.09.2024 / 18:03 Fudbal - WWIN liga BiH

Sloboda izgubila i od Radnika i dovela sebe u jako tešku situaciju

Fudbaleri Radnika danas su pred svojim navijačim u prvoj utakmici 8. kola WWIN lige BiH savladali tuzlansku Slobodu rezultatom 2:0.

Sve do 12. minute susreta nije bilo većih uzbuđenja na utakmici, a tada je sudija Musa odlučio dosuditi penal za Tuzlake.

Naime, u prodoru je bio Tallison koji je srušen, a Musa je pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Kunić, ali njegov udarac odbranio je golman Radnika Samurović.

Velika prilika za domaće u 25. minuti. Da Silva i Pantelić su prijetili, ali sjajno je reagovao golman Slobode Trako.

Nakon toga zatišje do 37. minute kada je dosuđen drugi penal na današnjoj utakmici, ali ovaj put za Radnik. Trako je istrčao , pokušao je izbiti jednu loptu, ali udario je u glavu Da Silvu. Dobio je i žuti karton.

Za razliku od Kunića nogometaš Radnika Pantelić bio je siguran sa bijele tačke i donio je prednost svojoj ekipi.

Drugi dio utakmice počeo je gužvom ispred gola Slobode nakon kornera, ali nisu domaći iskoristili ovu priliku.

Dobra akcija Slobode viđena je u 62. minuti. Tallison je uposlio Kunića koji šutira sa 15 metara ali izblokiran je njegov udarac.

Samo minut kasnije nije bilo spasa za Slobodu. Pantelić je pogodio sa nekih desetak metara i donio je vodstvo do 2:0 ekipi Radnika.

Do kraja utakmice su svi očekivali neke opasnije napade Slobode, ali domaći tim je bio taj koji je kontrolisao igru.

Promejen rezultata više nije bilo, te je Sloboda upisala i šesti poraz ove sezone. Tuzlaci još uvijek ove sezone nisu osjetili slast pobjede.