Banja Luka 10°C
Bihać 8°C

08.09.2024 / 23:22 Fudbal - Liga nacija

Španija deklasirala Švicarsku, Peljto pokazao direktan crveni karton Le Normandu

Reprezentacija Španije deklasirala je kao gost u Ženevi selekciju Švicarske rezultatom 4:1.

Ovaj meč sudio je naš Irfan Peljto koji je imao pune ruke posla.

Gosti su odlično otvorili utakmicu, poveli su već u četvrtoj minuti kada je Yamal asistirao Joseluu, koji je preciznim udarcem pogodio za 0:1. U sedmoj minuti Švicarskoj je poništen pogodak Omeragića zbog igranja rukom. Samo šest minuta kasnije, Ruiz je iskoristio asistenciju Williamsa i povisio na 0:2.

Situacija se promijenila u 20. minuti kada je najbolji bh. sudija Irfan Peljto pokazao direktan crveni karton za Le Normanda, defanzivca Atletico Madrida i Španije, što je ostavilo goste s igračem manje.

Švicarska je iskoristila brojčanu prednost i u 41. minuti smanjila rezultat na 1:2 pogotkom Amdounija.

Crvena furija u finišu utakmice osigurava pobjedu. Ruiz i Torres su završili posao u 77. i 80. minuti za konačnih 4:1.