Tok utakmice: Holandija - BiH 5:2

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras igra prvi meč u okviru Lige nacija A protiv Holandije.

90+5 KRAJ utakmice.

90+2 GOL! Simons pogađa za 5:2, bit će ovo na kraju ubjedljiv poraz našeg tima.

88' GOL! Weghorst zabija za 4:2 i nažalost vjerovatno rješava pitanje pobjednika.

74' GOOOOOOOOL! Fenomenalan pas Bajraktarevića, Džeko prima loptu i rutinski pogađa za 3:2!

69' Trostruka izmjena u našem timu. Gigović, Huseinbašić i Mujakić idu iz igre, a na terenu su Šarić, Burnić i debitant Bajraktarević.

56' GOL! Opet Reijnders pravi velike probleme i neometano ulazi u šesnaesterac, pronalazi Gakpa kojem je bilo vrlo lako da pogodi za 3:1.

54' Holandija u potpunosti dominira na startu drugog dijela i mora se priznati da je velika sreća što domaći nemaju više golova prednosti.

View this post on Instagram

A post shared by Vijesti.ba (@vijesti.ba)

46' Barbarez pravi prvu izmjenu. Rade Krunić je u igri umjesto Benjamina Tahirovića.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45+3' KRAJ prvog poluvremena. Holandija protiv naše selekcije vodi sa 2:1.

45+2' GOL! Holandija ponovo vodi sa 2:1, sada je strijelac Reijnders i to nakon što je pukla odbrana našeg tima.

45+ Još tri minute sudijske nadoknade prvog dijela igre.

42' Fantastičan dupli pas Holanđana. Simons je ostavio za Reijndersa, koji srećom pogađa stativu.

40' Još pet minuta do kraja prvog poluvremena.

35' Van Dijk šutira sa distance, lopta ide u korner. To je već peti korner za domaće u ovom susretu, ali ni nakon njega nije bilo veće opasnosti po naš gol.

34' Holandija je u potrazi za novim vodstvom, ali se naša reprezentacija za sada dobro brani.

27' Naša reprezentacija do gola nije napravila gotovo ništa, a onda je uslijedila prva prava akcija našeg tima. Huseinbašić je lijepo proigrao Demirovića, koji u maniru prvoklasnih napadača pogađa za izjednačenje. To je njegov drugi gol u bh. dresu.

27' GOOOOOOOOL! Ermedin Demirović odlično pogađa za poravnanje rezultata na 1:1!

18' Sjajna solo akcija Simmonsa ali udarac na kraju odlazi pored gola.

15' Konačno i naša reprezentacija u napadu. Gazibegović šutira u okvir gola, ali preslabo i pravo u golmana Holandije.

13' GOL! Zirkzee glavom pogađa za vodstvo Holandije od 1:0.

7' Nema za sada većih uzbuđenja, ali je Holandija u konstantnom posjedu lopte i nametnula je od starta svoj tempo.

1' Utakmica je počela! Sretno našoj reprezentaciji!

-3' U toku je intoniranje himne Bosne i Hercegovine. Igrači su na terenu i utakmica će svakog trenutka početi.

-10 Deset minuta je ostalo do početka utakmice. Tribine su pune, očekuje nas fudbalski spektakl i, nadamo se, dobra partija naših reprezentativaca.

-35' Očekuje se da će našu reprezentaciju večeras bodriti oko 10.000 navijača.

-40' Utakmica se igra na Philips Stadionu u Eindhovenu, a sudit će je litvanski sudac Donatas Rumšas. Pomagat će mu Aleksandr Radiuš i Dovydas Sužiedėlis, dok je četvrti sudac Robertas Valikonis.

-40' Bit će ovo treći međusobni duel BiH i Holandije. U dva prethodna, koji su također odigrani u Ligi nacija, imamo poraz 3:1 i remi 0:0.

-45' Za Holandiju večeras igraju: Verbruggen, Dumfries, De Ligt, Van Dijk, Ake, Schouten, Reijnders, Gravenberch, Simons, Zirkzee i Gakpo.

-45' Za BiH večeras od prve minute nastupaju: Vasilj, Mujakić, Tahirović, Katić, Barišić, Dedić, Gigović, Gazibegović, Demirović, Huseinbašić i Džeko.

Na klupi su ostali: Hadžikić, Pirić, Đakovac, Krunić, Tabaković, Bašić, Varešanović, Burnić, Šarić, Bajraktarević, Radeljić i Bičakčić.

-45' Poštovani posjetioci portala Vijesti.ba, dobro došli na tekstualni prenos utakmice Holandija - BiH.