03.08.2024 / 23:05 Fudbal - Foto/Video

Željezničar na Grbavici poražen od Širokog Brijega sa 0:1

U drugom susretu prvog kola WWin lige Bosne i Hercegovine snage su odmjerili FK Željezničar i NK Široki Brijeg.

Tekstualni prijenos sa dešavanja sa stadiona Grbavica mogli ste pratiti na portalu Vijesti.ba.

Utakmicu FK Željezničar - NK Široki Brijeg pratite uživo. Vijesti.ba su na Grbavici …

Posted by Vijesti.ba on Subota, 3. avgust 2024.

Željo je prvi zaprijetio, a odličan šut Hiroša sa 20 metara brani večeras odlični golamn gostiju Tomić.

U 14. minuti gosti dolaze u vodstvo. Ćorić asistira za Ćavara koji matira Muftića, a gol se provjeravao u VAR sobi. Ipak, zaključeno je da ofsajda nije bilo.

Poslije gola gostiju Željezničar preuzima inicijativu, a na pravu šansu se čekalo do 30. minute kada Al Jaber gađa sa 16 metara, ali Tomić ponovo izvanredno brani.

Bili smo na Grbavici na utakmici FK Željezničar - NK Široki Brijeg. Pogledajte šta smo zabilježili

Do kraja poluvremena bilježi se poluprilika Širokog Brijega nakon prekida, ali se na odmor odlazi rezultatom 0:1 za goste.

Nakon pet minuta u drugom poluvremenu šansa za goste. Ćavar je sa vrha šesnaesterca šutirao pored gola.

Devet minuta kasnije Hiroš je proigrao Krpića, ali napadač Željezničara šutira direktno u Tomića, koji i nekoliko minuta kasnije brani udarac Radovca.

U 61. minuti najljepša odbrana na utakmici. Tomića brani udarac Cavnića koji je šutirao glavom sa nekih sedam metara. Nekoliko minuta kasnije gosti su opet u prilici i opet je Ćavar bio u centru pažnje, a nakoj njegovog udarca lopta pogađa stativu.

Željezničar je do kraja utakmice napadao ali nije uspio ozbiljnije ugroziti Tomića.

Bio je ovo debi Denisa Ćorića na klupi Željezničara u zvaničnoj utakmici.