Banja Luka 20°C
Bihać 18°C

31.07.2024 / 22:56 Fudbal - Kvalifikacije Liga prvaka

Borac ispao od PAOK-a, ali će prvak BiH imati novu meč loptu

Fudbaleri Borca eliminisani su iz kvalifikacija za Ligu prvaka nakon što su i u revanšu poraženi od grčkog PAOK-a sa 1:0 koji je sa ukupnih 4:2 prošao dalje.

Grci dakle idu u treće kolo kvalifikacija za Ligu prvaka, dok predstavnik Bosne i Hercegovine seli u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Tamo će im naredni protivnik biti Ki Klaksvik u 3. kolu kvalifikacija za Evropsku ligu.

Prolazak dalje protiv ekipe sa Farskih Ostrva značio bi i evropska jesen, odnosno učešće najmanje u grupnoj fazi Konferencijske lige.

Nogometaši Borca u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu prvaka igraju sa PAOK-om. Sjajna atmosfera u Banja Luci

Posted by Vijesti.ba on Srijeda, 31. juli 2024.

Što se tiče večerašnje utakmice, gosti su zasluženo slavili. Borac je najveću i najbolju priliku imao već u prvoj minuti kada je udarac Kulašina izblokiran u zadnji tren.

Ostatak meča je manje-više protekao u dominaciji PAOK-a koji je golom Murga u 25. minuti slavio veliku pobjedu.