Banja Luka 20°C
Bihać 18°C

31.07.2024 / 22:20 Fudbal - Konferencijska liga

Sarajevo izgubilo od Spartaka i završilo epizodu u Evropi

Fudbaleri Sarajeva večerašnjim porazom 3:0 od Spartaka u Trnavi oprostili su se od kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Na kraju su brojni promašaji kako u prvom tako i u drugom meču košali eliminacije ekipu Sarajeva od slovačkog predstavnika.

Na Koševu bezbroj prilika nije pretvoreno u gol, pa je večeras bilo jako teško očekivati da može doći do pobjede koja bi ih poslala u dalju fazu.

U 7. minuti propuštena prva velika prilika bh. tima. Duraković je centrirao, Jović glavom sa par metara, no lopta je pogodila jednog igrača Spartaka na gol liniji. Malo nakon toga uslijedila je kazna.

Igrao se 15. minut kada je Mikovič centrirao, loša reakcija Rockova što koristi Duriš i glavom pogađa za 1:0.

View this post on Instagram

A post shared by FK Sarajevo (@fk_sarajevo)

Bio je to gol koji je totalno poremetio bordo ekipu. Domaći su pogodili stativu, pa bi u samom finišu prvog dijela došli do novog pogotka kada je ponovo strijelac bio Duriš.

U nastavku domaći su iskusno meč priveli kraju. Sarajevo je nastavilo sa promašajima.

Najzrelije šanse nisu iskoristili Čataković i Guliashvili što je u konačnici i značilo da Sarajevo večeras završava svoj evropski put. Do kraja meča Spartak je zabio novi gol za konačnih 3:0.

U prvom kolu nove sezone WWIN lige Sarajevo će na svom Koševu dočekati ekipu tuzlanske Slobode.