31.07.2024 / 20:45 Ostali sportovi - Olimpijske igre

Lana Pudar bez plasmana u finale na 200 metara delfin, završila na 12. mjestu

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar nije uspjela izboriti plasman u finale utrke na 200 metara delfin na Olimpijskim igrama u Parizu.

Lana je večeras nastupila u prvom polufinalu i plivala je u sedmoj traci, a ostvarila je vrijeme 2:08.74 što joj je bilo dovoljno tek za šestu poziciju u svojoj grupi.

U drugoj polufinalnoj utrci, od Lane Pudar je bolje vrijeme imalo još šest takmičarki, pa je naša plivačica tako ostala bez plasmana u finale i završila je na 12. mjestu.

Lana Pudar je na ovaj način završila svoj nastup na Olimpijskim igrama u Parizu, što praktično znači da BiH ni ovoga puta neće doći do prve olimpijske medalje u historiji.

Podsjetimo, Pudar je jutros u kvalifikacionoj utrci osvojila treće mjesto u grupi 1 s vremenom 2:09.32, što je bilo dovoljno za plasman u polufinale njene najjače discipline.

Finale u disciplini na 200 metara delfin na rasporedu je sutra u 20:30 sati.