31.07.2024 / 19:22 Košarka - Olimpijske igre

Srbija ubjedljivo savladala Portoriko, Jokić odigrao fenomenalno

Košarkaška reprezentacija Srbije došla je do prve pobjede na Olimpijskim igrama u Parizu i to nad selekcijom Portorika.

Srbija je slavila sa vrlo ubjedljivih 107:66, čime je popravila loš dojam sa otvaranja Igara i također ubjedljivog poraza od SAD-a.

Srbija je od starta nametnula svoj tempo i već nakon prve četvrtine je imala +12 (24:12). Na poluvremenu je prednost dodatno porasla (52:35), da bi potpuno razbijane Portorika uslijedilo u nastavku utakmice pa je Srbija na kraju slavila sa 41 poenom razlike.

U Srbiji je čak sedam košarkaša bilo dvocifreno, a najefikasniji je bio Petrušev sa 15 poena. Nikola Jokić bio je jako blizu triple-doublea nakon što je pružio sjajnu partiju (14p, 15sk, 9as), a sve to je učinio za samo 23 minuta na parketu i za prve tri četvrtine igre.

Dalje slijede Bogdanović i Micić sa po 13, Avramović sa 12, Milutinov sa 11 i Jović sa 10 poena.

Najefikasniji u timu Portorika bio je Ortiz sa 19 ubačenih poena.