Banja Luka 17°C
Bihać 16°C

25.07.2024 / 20:15 Fudbal - Konferencijska liga

Tok utakmica: Sarajevo - Trnava 0:0, Zrinjski - Bravo 0:1

Bh. predstavnici u Konferencijskoj ligi, FK Sarajevo i HŠK Zrinjski, od 21 sat igraju prve utakmice drugog pretkola Konferencijske lige.

90+3 KRAJ utakmice na Koševu!

90' Tri minuta sudijske nadoknade!

85' Neuporedivo manje sadržajno drugo poluvrijeme, nego što je to bio slučaj u prvih 45 minuta.

79' Desetak minuta do kraja utakmice, i dalje je 0:0. Nije bilo većih prilika, za domaće je pokušao Renan Oliveira, dok gosti i dalje djeluju totalno bezopasno večeras.

64' Prijeti Kyeremeh, ali bez veće opasnosti po gol Spartaka.

61' Renan i Mehmedović su u igri umjesto Čatakovića i Bubanje.

60' Duraković je dobro centrirao, kasni Čataković.

54' Ništa se bitno ne dešava na terenu. Atmosfera na stadionu je fenomenalna, ori se pjesma Hordi zla.

47' Meč Sarajevo - Spartak Trnava sa tribina prema zvaničnim podacima prati 26.756 gledalaca.

46' Nastavljena je utakmica na Koševu.

45' KRAJ prvog poluvremena! Bez golova na Koševu, ali je Sarajevo bilo mnogo bolji tim.

41' Soldo dobija žuti karton u ekipi Sarajeva.

37' Stopostotna prilika za Sarajevo! Guliashvili iz idealne pozicije šutira prizemno, ali sjajno je to odbranio golman Spartaka. Sarajevo je zaslužilo vodstvo u dosadašnjem dijelu utakmice, ali i dalje je 0:0.

35' Prochazka šutira pored gola.

25' Bubanja je prvi igrač Sarajeva sa žutim kartonom.

24' Dvije nevjerovatne prilike za Sarajevo! Golman Spartaka Frelih se poigravao, Kyeremeh ukrao loptu i pogodio stativu na prazan gol. Potom se lopta odbila do Čatakovića, čiji je udarac zaustavio jedan igrač Spartaka na gol liniji. Čudo je kako Sarajevo sada nije došlo do vodstva.

22' Sjajan pokušaj Guliashvilija! Šutirao je Gruzijac iskosa, ali golman Spartaka odbija u korner.

20' Nema većih uzbuđenja na Koševu. Nešto mirniji period utakmice.

9' Guliashvili je šutirao, pravo u golmana Trnave.

5' Velika šansa za Sarajevo! Kyeremeh je zaobišao golmana i iskosa šutirao, lopta je zaustavljena skoro na gol liniji.

4' Prvi pokušaj na utakmici za goste iz Slovačke. Mikovič je šutirao glavom pored gola.

1' Počela je utakmica!

Sarajevo: Rockov, Čelik, Soldo, Jović, Duraković, Beganović, Bubanja, Đorđević, Guliashvili, Čataković (K), Kyeremeh. Trener: Zoran Zekić.

Spartak Trnava: Frelih, Twardzik, Koša, Štetina, Holk, Prochazka (K), Corryn, Zeljković, Mikovič, Duriš, Azango.

Na klupi Sarajeva su: Rogić, Mujkić, Matanović, Buljubašić, Mehmedović, Oliveira, Julardžija, Ristić, Hamzić, Unušić, Anđušić, Kuprešak.

Utakmicu vodi sudijska četvorka iz Belgije. Glavni sudac je Bram Van Driessche, a pomažu mu Rien Vanyzere i Michele Seeldraeyers, dok je četvrti sudac Kevin Van Damme.

90+4' Kraj utakmice u Mostaru!

90' Četiri minute nadoknade.

76' Bravo i dalje vodi sa 1:0. Loš je ovo rezultat za Zrinjski pred revanš u Ljubljani.

63' Posavec i Abdurahimi su u igri umjesto Mulahusejnovića i Malekinušića.

59' Mulahusejnović pokušava, bezopasno.

50' Blokiran je udarac Ćužea, Zrinjski pokušava ali ne može pronaći put do gola gostiju iz Slovenije.

46' Počelo je drugo poluvrijeme u Mostaru.

45' KRAJ prvog poluvremena! Zrinjski na poluvremenu gubi od Brava sa 1:0.

42' Velika šansa za Zrinjski! Kiš je šutirao iz prve nakon povratne lopte s desne strane, ali je golman Brava odlično intervenisao.

35' Ne uspijeva Zrinjski izjednačiti, štaviše gosti su opasniji protivnik i nakon postignutog gola.

22' Zrinjski pokušava izjednačiti. Odmah po primljenom golu prijetili su Ćuže i Ćorluka, ali i dalje vodi Bravo.

16' GOL! Bravo vodi sa 1:0, Matic Ivanšek je strijelac.

15' Ćuže pogađa stativu za Zrinjski!

11' Ivančić je prvi zaprijetio gostima, ali ostaje 0:0.

7' Bez većih uzbuđenja na otvaranju utakmice u Mostaru. Za sada je Bravo imao jedan korner, ali bez opasnosti po domaće.

Zrinjski: Marić, Ćorluka, Barišić (K), Šunjić, Tičinović, Ivančić, Kiš, Savić. Trener: Mario Ivanković

Bravo: Orbanić, Jovan, Miguel Rodrigues, Jakšić, Španring, Ivanšek, Trdin (K), Štravs, Stanković, Pečar, Tučić.

Na klupi Zrinjskog su: Karačić, Mlinar, Sabljić, Mamić, Posavec, Ramić, Jakovljević, Prskalo, Memija, Magdić, Abdurahimi, Čamber.

Glavni sudac utakmice je Lionel Tschudi iz Švicarske, a pomagat će mu sunarodnjaci Matthias Sbrissa i Bastien Lengacher. Četvrti sudac je Anojen Kanagasingom, također iz Švicarske.

-----------

-45' Poštovani posjetioci portala Vijesti.ba, dobro došli na tekstualni prenos utakmica drugog pretkola Konferencijske lige u kojim se sastaju Sarajevo i Spartak Trnava, odnosno Zrinjski i Bravo.