09.07.2024 / 20:52 Fudbal - EURO 2024

Tok utakmice: Španija - Francuska 2:1

Od 21 sat na stadionu Allianz Arena u Minhenu snage će u prvom meču polufinala Evropskog prvenstva odmjeriti selekcije Francuske i Španije.

90' KRAJ UTAKMICE!

90' Pet minuta nadoknade.

87' Mbappe se lijepo oslobodio čuvara no loše šutira sa nekih 14 metara, ali gola nema...

80' Umalo novi eurogol sjajnog Yamala! Zvijezda Barcelone je šutirala iskosa, ali za malo preko gola.

75' Kakva prilika za Francusku odlazi u nepovrat! Nakon velike gužve pred golom Simona lopta sretno dolazi do Hernandeza koji šutira visoko preko gola sa par metara!

65' Camavinga, Barcola i Griezman su u igri kod Francuske. Trikolori bacaju sve karte u napad.

62' Dobar prodor Dembelea no dobro čisti Vivian nakon intervencije golmana Španije.

55' Mbappe je pokušao, malo iskopa, lagan plijen za golmana Španije.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Izmjena nije bilo.

45' Kraj prvog poluvremena.

42' Dvije minute sudijske nadoknade.

View this post on Instagram

A post shared by Bleacher Report Football (@brfootball)

40' Velika ofanziva Francuske.

36' Umalo novi gol za Crvenu furiju. Udarac Ruiza izblokiran i lopta ide pored gola.

30' Iza nas pola sata sjajnog fudbala. Nakon vodstva Francuza Špnaci su preokrenuli za svega četiri minute i sada vode s 2:1.

25' Dani Olmo se sjajno snašao u gužvi i snažno šutirao, a lopta od Koundea ušla u gol.

25' GOOOOOOOOOOOL!

21' Biser Barcelone je sjajno potegao sa nekih 20 metara i pogodio u sami ugao gola Francuza! Jedan od najboljih golova na ovom prvenstvu Evrope.

20' GOOOOOOOOOOL!

15' Nove loše vijesti za Špance. Žuti karton je dobio Jesus Navas u ranoj fazi meča.

10' Prva prava prilika za Francuze i odmah gol. Mbappe je primio loptu i centrirao, a Kolo Muani glavom pogađa ravno u mrežu Španaca!

9' GOOOOOOOOOOL!

8' Velika prilika za Španiju. Sjajni Fabian Ruiz glavom sa par metara šutira preko gola.

5' Inicijativa Španaca na startu ovog meča. Crvena furija ima veći posjed lopte na samom startu meča.

1' Utakmica ja upravo počela!

20:55 U toku je intoniranje himni. Prvo Španije, a zatim Francuske.

20:50 Ovdje možete pratiti tekstualni prijenos polufinalne utakmice EURO-a između Španije i Francuske.

Stigli su nam i sastavi oba tima:

Španija: Unai Simón - Navas, Nacho, Laporte, Cucurella - Rodri, Fabián Ruiz - Lamine Yamal, Olmo, Williams - Morata

Francuska: Maignan - Koundé, Saliba, Upamecano, Hernández - Kanté, Tchouaméni, Camavinga - Dembele, Kolo Muani, Mbappe.