09.07.2024 / 07:42 Fudbal - Nakon preokreta

Zrinjski upisao prvu pobjedu na pripremama protiv tima iz Ukrajine

Fudbaleri Zrinjskog jučer su došli do prve pobjede na ljetnim pripremama u Sloveniji.

Aktuelni osvajač Kupa BiH bio je bolji od ukrajinske Zorye sa 2:1, iako je nakon prvog poluvremena bio u rezultatskom zaostatku.

Vodstvo Zoryji je u 41. minuti donio Voloshyn, da bi u preokretu Ćuže u 56. i Corda u 90. minuti pogađali za preokret i pobjedu Zrinjskog.

Za Zrinjski je ovo bila treća pripremna utakmica ovog ljeta. Plemići su u prva dva susreta upisali poraze protiv albanske Vlaznije (1:0) i hrvatske Lokomotive (3:1).

Zrinjski nastavlja sa pripremama, a rival 18. jula je FK Željezničar. Sedam dana kasnije na rasporedu je prvi meč drugog pretkola Konferencijske lige, gdje će Zrinjski igrati protiv pobjednika duela Bravo (Slovenija) - Connah Nomads (Vels).