06.07.2024 / 20:50 Fudbal - Četvrtfinale EP

Tok utakmice: Holandija - Turska 2:1

Holandija i Turska na Olimpijskom stadionu u Berlinu igraju posljednji, četvrti meč četvrtfinala Evropskog prvenstva.

90+5 KRAJ utakmice u Berlinu! Holandija je u polufinalu Evropskog prvenstva i tamo će igrati protiv Engleske.

90+1' Kakva šansa za Tursku! Verbruggen brani udarac Kilicsoyja.

90' Pet minuta sudijske nadoknade.

83' Nema većih uzbuđenja nakon drugog gola Holandije, koja čuva vodstvo.

76' GOOOOL! Gakpo pogađa za potpuni preokret Holandije!

71' GOOOOL! De Vrij nakon kornera pogađa za 1:1.

70' Weghorst u dobroj šansi, brani Gunok. Bit će korner.

65' Gužva pred golom Holandije. Turska traži penal, ali ne oglašava se Turpin.

56' Arda Guler pogađa stativu iz slobodnog udarca! Mnogo sreće za Holanđane.

52' Holanđani su ubacili u brzinu više u drugom poluvremenu. Za sada nema većih prilika, ali lopta je konstantno pred turskim golom.

46' Ofanzivna izmjena Ronalda Koemana. Wout Weghorst je ušao u igru u drugom poluvremenu, a izašao je Steven Bergwijn.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45+2' KRAJ prvog poluvremena! Turska na odmor odlazi sa prednošću 1:0.

45' Dvije minute sudijske nadoknade prvog poluvremena.

42' Holandija pokušava uzvratiti. Bergwijn šutira sa distance ali daleko od gola.

37' Arda Guler je sjajno centrirao, a Samet Akaydin glavom pogodio za vodstvo Turske.

36' GOOOOL! Turska vodi sa 1:0!

15' Početak utakmice pripada Holandiji, Turska vreba priliku iz kontre.

12' Xavi Simons je probao sa distance, lopta ide visoko preko gola.

7' Ponovo prijeti Depay, ali je njegov udarac izblokiran.

1' Depay je odmah zaprijetio već u prvoj minuti utakmice. Lopta ide preko gola.

1' Počela je utakmica u Berlinu!

-----------

20:50 Turska je u sastavu: Gunok - Bardakci, Akaydin, Ayhan, Kadioglu, Mulder - Yildiz, Calhanoglu, Ozcan, Baris Yilmaz - Arda Guler.

20:50 Za Holandiju od prve minute nastupaju: Verbruggen - Drumfries, De Vrij, Van Dijk, Ake - Schouten, Simons, Reijnders - Bergwijn, Gakpo, Depay.

20:45 Poštovani čitaoci portala Vijesti.ba, dobro došli na tekstualni prenos posljednje utakmice četvrtfinala Evropskog prvenstva u Njemačkoj u kojoj se sastaju Holandija i Turska.